"Misantroop" on peegel tänapäeva ühiskonnale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lavakunstikooli 27. lend on jõudmas oma viimase ühistööni. Esmaspäeval esietendub Eesti Draamateatri väikses saalis Molière'i värssdraama "Misantroop", mille lavastab Anu Lamp.

Lavastus sai alguse eelmise aasta lavakõneeksamist, mille põhjal Draamateater pakkus kursusele võimaluse näidend välja tuua. Õppejõud ja lavastaja Anu Lamp ütleb, et see on noortele suurepärane võimalus, sest pelgalt lavakõne proovides ei jõuaks piisavalt süveneda, ei värsskõne nüanssidesse ega ka teksti sügavustesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on väga raske näidend, lugedes läheb kiiresti ja kõik on mõistetav, aga inimestele elu sisse puhumine, et nad ei oleks plakatid ja tüübid, mida on Molière`ile ette heidetud, see on huvitav pähkel," ütles lavastaja ja lavakõne õppejõud Anu Lamp.

Ehkki Molière kirjutas "Misantroobi" juba 1666. aastal, leiavad tänased tudengid, et näidendi tegelased ja nende probleemid puudutavad ka tänast maailma.

"Minu jaoks on see näidend vägagi kaasaegne, need teemad on aktuaalsed siiamaani. Ka tänapäeval on inimeste jaoks võib-olla isegi olulisem väline hiilgus, see on väga hinnas, ja paraku mulle tundub, et kui inimesi on juba suurem hulk, siis kaovad isiklikud eetilised tõekspidamised ja minnakse massiga kaasa. Minumeelest on Alcesti tegelaskuju mees, kes kõigest väest püüab mitte massiga kaasa minna. Vähemalt mina väga tunnen talle kaasa ja loodan, et inimesed näevad seda samamoodi, ja on ka teisi tegelasi, kellele kaasa tunda. See näidend on päris hea peegel tänapäeva ühiskonnale," ütles näitlejatudeng Karl Laumets.

27. lend on jõudnud publiku ette tuua kümmekond diplomilavastust, teiste seas Shakespeare'i Torm, Dostojevski ainetel Ididoot FM, Gailiti Ekke Moor, Williamsi Klaasist loomaaed, püstjalakomöödiad ja grupiloomingut.

"Lennul on väga hea häälestus, mulle väga meeldib nende vaimsus ja just nimelt valmisolek," iseloomustas 27. lendu õppejõud Anu Lamp.

"See algus ja lõpp on selles mõttes kokku läinud, et esimene tükk on nagu Shakespeare, mis on klassikaline teos ja nüüd me lõpetame Molière-iga, mis on samuti. Tundub, et ring saab täis," arvas näitlejatudeng Saara Nüganen.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: