Daniele Monticelli: Umberto Eco esindas õpetlase, loova inimese ja intellektuaali täiuslikku ühendust ({{commentsTotal}})

Foto: LaPresse/Belen Sivori/Scanpix

Tallinna ülikooli professor Daniele Monticelli sõnul esindas reedel surnud Umberto Eco õpetlase, loova inimese ja intellektuaali täiuslikku ühendust, mida Monticelli hinnangul esineb üsna harva.

"Tema tegevustesse kuulus uurimistöö hästi mitmetes valdkondades, alates keskaja kultuurist kuni massimeedia ja kommunikatsioonini, romaanide kirjutamine, millega ta sai kuulsaks maailmas, ja kriitiline ja terav pilk ühiskonna ja kultuuriprotsesside jälgimises ja hindamises," kirjeldas Monticelli Umberto Ecot "Aktuaalsele kaamerale".

"Ta jäi alati kaugele akadeemilisest kuivusest ja tema ilukirjanduslikke kui teaduslikke teoseid hingestas alati suur uudishimu, teadmisjanu, kirg, mängulisus, huumorimeel, mis otse haakuvad inimolemuse ilu ja valuga. Võib öelda, et tema elu suurim armastus olid raamatud, sest, nagu ta ise ütles, kes ei loe, on elanud surres ainult ühe elu, aga kes loeb, on elanud 5000 aastat," lisas professor.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: