Sohvi Viiki isikunäitus räägib meie elu jäädvustamisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

23. veebruaril avatakse Draakoni galeriis Sohvi Viiki esimene isikunäitus, mis on ühtlasi ka tema magistri lõputööks.

"Näitusel tegelen teemaga, mil määral hakkab fotomälestus meie mälu moonutama ning kuidas pilt iseseisvalt hakkab meie fantaasiat kujundama. Samuti on huvitavad teemad, mis valikuid me teeme pildistades ning mida me peame oluliseks säilitada ja kuidas me seda teeme," ütles Sohvi Viik "Aktuaalsele kaamerale".

Sohvi Viiki esimene isikunäitus püstitab küsimuse, miks on meil pidev vajadus oma elu jäädvustada ja kuidas me seda teeme. Fotoalbum on meie mälestuste pagas ning ühtlasi ka manipulatsiooni allikas, sest isikliku pildimaterjaliga on võimalik kujundada minevikku.

Samuti küsitakse seal, kas pildistades tahame me lihtsalt säilitada teatud mälestused ning naudime vana fotojäädvustusega kaasnevat nostalgilist tunnet, või hoopis loome endast sotsiaalsemat kuvandit kellegi teise jaoks. Millised valikud teeme pildistades ja mida peame oluliseks säilitada, sest just see visuaalne materjal hakkab mingil määral mõjutama meie mälestusi.

Näitus jääb avatuks kuni 12. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: