Henton Figueroa: "Päevavalgele" on kindlasti ühiskonnale kasulik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

19. veebruaril jõuab Eesti kinodesse Tom McCarthy film "Päevavalgele ("Spotlight"), mis räägib lastepilastajatest katoliku preestritest ning nende varjatud elu paljastamisest hulga ajakirjanike poolt. "Ringvaates" oli külas Tšiili aukonsul Henton Figueroa, kes käis filmi vaatamas ning hindas seda katoliiklase aspektist.

"Katoliiklasele on see film pisut šokeeriv, aga samal ajal ka tähelepanuväärne. "Päevavalgele" on kindlasti ühiskonnale kasulik," tõdes Figueroa "Ringvaates" ning kinnitas, et oli huvitav jälgida, kuidas ajakirjanikud filmis töötasid. "See, mida näidati, oli üsna kasulik ja ma arvan, et iga piiskop ja preester peaks seda filmi vaatama," tõi ta välja ja leidis, et kindlasti on see kasulik isegi õppejõududele.

Figueroa sõnul oli ilmselt katoliku kirik toona strateegiliselt liiga pastoraalne ja ei kasutanud piisavalt neid meetmeid, mida oli vaja. "Üks kardinal kaotas oma ametikoha ja oli vaja ka mõned kriminaalprotsessid juba algatada, samuti lahkusid mitmed preestrid ametist. Paavst Benedictus XVI oli selle peale väga tõsine ja kasutusele on võetud null-tolerants." Ta ütles, et nad rääkisid sõpradega, kes on katoliiklased ning nende ühine arvamus oli see, et nad ei lahku seda kuuldes kirikust. "Sõnum on ikkagi kiiduväärne, sest need preestrid, kes on niimoodi tegutsenud, ei olnud piisavalt uuritud ja nende taust ei olnud hästi teada."

"Ma tunnen palju katoliku kiriku preestreid ja lastepilastajad nad ei ole," kinnitas Tšiili aukonsul Henton Figueroa. "Ma tunnen palju õpetajaid ning ka mõned nende nende seas on tõepoolest lastepilastajaid. Ma olen neid ka vanglas külastanud, sest ta on ikkagi inimene, me ei raiu pead maha," leidis ta, et lastepilastajate küsimus ei ole ainult katoliku kiriku keskne. Samuti tõi ta välja, et kuigi me saame inimesena neile andestada, siis tuleb nad ikkagi trellide taha panna ning ühiskonnast eraldada. "Inimesena saame me aga alati andestada."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: