Veljo Kaasik: arhitekt saab maailma parandada silmapiirini ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Arhitekt ja arhitektuuriõppejõud, emeriitprofessor Veljo Kaasik ütles, et

Eesti riigi sünnipäeval andis peaminister Taavi Rõivas üle valitsuse väärikaimad autasud - riiklikud kultuuri-, spordi- ja teaduspreemiad neile, kelle elutöö haare ning tähendus väärib erilist meelespidamist ja tänu. Vabariigi valitsus määras riiklikud kultuuripreemiad pikaajalise väljapaistva tegevuse eest väärtusega 64 000 eurot Jaan Kaplinskile, Ülo Vilimaale ja Veljo Kaasikule.

Veljo Kaasik meenutas ETV-le, et lapsena Terase tänaval elades meeldis talle aknalauale maju ehitada. "Tegin kõik sillused ja puha, juhuslikest klotsidest," ütles Kaasik. "Pluss oli mul abiks raamat 1938. aastast "20 aastat ehitamist Eestis", kus võeti kokku tolle aja jooksul ehitatud keskkonna saavutused."

Tegevarhitektina Eesti NSV-s töötades leidis Kaasik, et arhitekti jaoks on kolm mõttetasandit: tellija tasand, kooskõlastavate organite tasand ja arhiteklti enda tasand. "Seda viimast polegi vaja kellelegi öelda, aga see on seal töö sees olemas," seletas Kaasik, kelle mitmed väljapaistvamad ehitised valmisid EKEs, EKE Projektis ja Maaehitusprojektis ning kelle ehk kõige kaalukam objekt on Tallinna Vabaduse väljaku praegune kuju.

"Ei ütleks, et arhitekti maailmaparandamisvõimalused ulatuvad väga kaugele," lausus Veljo Kaasik. "Aga kuni silmapiirini ulatuva maailma parandamiseks on arhitektil need võimalused olemas."

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: