Ülo Vilimaa: ma ei ole printsirollide tüüp ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Tantsija, lavastaja ja koreograaf meenutas ETV saates "Väärtustades elutööd", et alustas rollidega juba ammu enne koreograafiakooli minekut - seitsmeaastasena.

Eesti riigi sünnipäeval annab peaminister Taavi Rõivas üle valitsuse väärikaimad autasud - riiklikud kultuuri-, spordi- ja teaduspreemiad neile, kelle elutöö haare ning tähendus väärib erilist meelespidamist ja tänu. Vabariigi Valitsus määras riiklikud kultuuripreemiad pikaajalise väljapaistva tegevuse eest väärtusega 64 000 eurot Jaan Kaplinskile, Ülo Vilimaale ja Veljo Kaasikule.

Ülo Vilimaa meenutas saates "Väärtustades elutööd", et armastus koreograafia ja tantsuteatri vastu algas tal emast, kes oli Estonia piletöör. "Kui mul oli vaba õhtu, ma olin alati teatris," ütles Vilimaa, kes 1962. aastast oli Vanemuise balletisolist, 1967. aastast ka ballettmeister, aastatel 1974–97 oli ta Vanemuise peaballettmeister ning 1997. aastast ka lavastaja.

Kuigi suunamine Vanemuisesse tuli tallinlasele Vilimaale ootamatult, sai talle ruttu selgeks, et see on tema koht. "Mina oma noore füüsisega ja ärksa olekuga sattusin kokku lavastajaga, kes oli tasakaalukas, minust 40 aastat vanem, ja kes minu kaudu sai teostada plaane, mida ta muidu polnud saanud," sõnas Vilimaa Ida Urbeli kohta.

Enda sõnul ei olnud ta printsirollide tüüp. "Ma ei ole nartsissist. Et võtta see hoiak ja uduse näoga käia mööda lava ringi, mõnikord naeratada," muheles Vilimaa.

Vilimaa lavastamispüüetesse suhtus Urbel aga kahtlevalt. Kuna aga Kaarel Irdilt tuli luba, rullus Vilimaa jaoks valla ka see tee.

Vaadake kogu saatelõiku videost.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: