Andres Lõo küsib isikunäitusel, kuidas säilitada eneseväärikust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Andres Lõo

Kunstnik ning muusika- ja etenduskunstnik Andres Lõo avas täna Tallinnas Hobusepea galeriis üle mitme aasta isikunäituse. "Fantoomplatvorm" on näitus, mille keskmes on probleem kaasaegse kunsti kui sellisega.

Andres Lõo kommenteeris "Aktuaalsele kaamerale", et kaasaegne kunst on paigalseisus, kriisis ja seda seepärast, et kunstile on seatud roll või eesmärgid, mis enam ammu paika ei pea.

"Need on vananenud arusaamad ja võib öelda, et väga paljud neist on 19. sajandist pärit. Põhjus on see, et koolides lõpeb kunstiharidus ja laiemalt kultuuri puudutav 19. sajandi lõpus ehk Eesti ärkamisajal ja sealne retoorika on üks ühele tänapäeva üle kantud ja need on siis need funktsioonid, mida tänapäevane inimene nõuab kunstilt," lausus Lõo.

Kunstiteadlane ja kuraator Hanno Soans, kes praegu koos Lõoga kunstniku loomingust kataloogi kokku paneb, ütles, et Lõo saab endale lubada seda kõrvalpilku kunstile, sest tegutseb ka muusikuna ja nii võib vajadusel ühest distsipliinist teise libiseda.

"Ta ei ole selline kunstnik, kes teeks tööd seeria seeria kaupa temaatiliselt. Ta on väga kärsitu kunstnik, ta tahab saada selle üdi või tuuma kiiresti kätte ja liikuda järgmisele probleemile edasi. Tal on huvitav omadus ühtaegu teha mingeid asju ja väga suur vajadus neid paralleelselt reflekteerida," rääkis Soans.

Oma näitusel esitab Andres Lõo muuhulgas ühe igal elualal olulise küsimuse - kuidas säilitada eneseväärikust? Andres Lõo fantoomplatvormiga saab tutvuda 14. märtsini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: