2015. aastal kõlas 160 Eesti teose maailmaesiettekanne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Muusika Päevad 2015 kontsert ERRi 1. stuudios
Eesti Muusika Päevad 2015 kontsert ERRi 1. stuudios Autor/allikas: Mait Jüriado

Eesti Muusika Infokeskuse (EMIK) andmeil toimusid 2015. aastal vähemalt 160 heliteose maailmaesiettekanded, mille autoriks on eesti heliloojad.

1. märtsini saab esitada kandidaate LHV uue heliloomingu Au-tasule, mis tunnustab ühte möödunud aastal esmakordselt kõlanud uudisteost. Autasu võitja kuulutatakse välja 15. aprillil festivali Eesti Muusika Päevad raames. Autasu väärtuseks on 5000-eurone stipendium ja uue teose tellimus.

EMIKi juhi Evi Arujärve sõnul jõuab info uudisteostest keskusse nii heliloojatelt kui ka kollektiividelt, kes meie heliloojatelt uusi teoseid tellivad ja esitavad. Samuti jälgivad EMIKi toimetajad kontserdikalendreid. Et osa uudisteostest on tellitud rahvusvahelistelt kollektiividelt ja kõlavad esmaettekandes välismaal ega pruugi Eesti publikuni jõuda, on EMIKi roll talletada infot hindamatu.

Möödunud aastal mängiti meie heliloojate uudisteoseid vähemalt 15 riigis, sh USAs, Jaapnis, Itaalias, Hollandis, Prantsusmaal, Suurbritannias, Poolas jm.

Konkursile saavad esitada kandidaate nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid. Kvalifitseeruvad 2015. aastal esmakordselt ette kantud teosed sõltumata žanrist, pikkusest ja koosseisust.

Žüriisse kuuluvad Märt-Matis Lill (Eesti Heliloojate Liit, žürii esimees), Helena Tulve (Eesti Muusika Päevad, Eesti Heliloojate Liit), Timo Steiner (Eesti Muusika Päevad, Eesti Heliloojate Liit), Evi Arujärv (Eesti Muusika Infokeskus), Tiia Teder (Klassikaraadio), Taavi Kerikmäe (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektronmuusika keskuse juht, interpreet, helilooja), Risto Joost (dirigent, Tallinna Kammerorkestri ja MDR Leipzigi Raadiokoori kunstiline juht), Kerri Kotta (Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees).

LHV Au-tasu kandidaate saab edastada kuni 1. märtsini Eesti Heliloojate Liidu e-postile heliloojate.liit@gmail.com. Nominendid kuulutatakse välja 28. märtsil.

Preemia laureaat selgub Eesti Muusika Päevadel 15. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester dirigent Anu Tali juhatusel.

LHV uue heliloomingu Au-tasu partnerid on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond, Eesti Muusikainfo Keskus, Klassikaraadio ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: