NUKU teater taaselustab "Krõlli" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

NUKU teater toob üle 33 aasta taas lavale Ellen Niidu "Krõlli". Kasutatud on mitmeid uuenduslikke võtteid, kuid Krõll kui laste mängulusti ja elurõõmu kehastus on ikka endine.

80ndate alguses saatis Krõlli laval elav muusika ning kasutati sama avatud mänguvõtet nagu nüüdki. Tänases versioonis näeme aga uut mänguvõtet nimega "otseanimatsioon", mida tol ajal ei tuntud.

Lavastaja Vahur Kelleri sõnul mängitakse kaamerale ja publik näeb paralleelselt nii seda, kuidas animatsiooni tehakse kui ka vahetut tulemust ekraanil.

Turu teatrikoolis õppinud kunstnik Sandra Lange katsetab "Krõllis" objektiteatrit. See tähendab, et laval on kasutusel ka mitmed valmisnukud ja objektid igapäevaelust.

"Palusin kunstnikul ja inspitsendil kuhjata kokku terve hunniku erinevaid mänguasju ja nukke, mängu käigus hakkasime vaatama, mida neist kasutame, katsetame ja loome. Nukke on tehtud ka töökojas mitmes formaadis, see on selline klassikalisem nukk," lisas lavastaja Vahur Keller.

Lavastus on mõeldud küll lastele alates neljandast eluaastast, kuid paneb silma särama ka rutiini küüsi langenud täiskasvanutel.

"Mängime Barbiedega ja nukkudega, tantsime ja laulame. Tihtilugu hämaral talvepäeval tööle tulles, vaatad, kuidas kolleegid, suured mehed, mängivad nukkudega, lust ja rõõm on tulla tööle ja nüüd seda samamoodi mängida," ütles näitleja Kaisa Selde.

"Krõlli" helikujunduse autor on aga näitlejana tuntud Mart Müürisepp, kes paneb kolleegid laval koguni räppima.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: