Kadri Voorand: väga huvitav tunne oli sellist asja otse presidendile silma laulda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtu kontserdil astus sel aastal üles jazzlaulja Kadri Voorand, kelle improvisatoorne laul oli kontserdi põhiliseks tähelepanuobjektiks. "Ringvaate" stuudios tutvustas ta enda tehnikat ning rääkis veidi, mis tunnetega ta seal laval seisis.

"Ma pean ütlema, et laval ma sellele ei mõelnud, kui palju inimesi mind vaatab. Seal ma annan endast kõik, mida saab anda," tõdes Kadri Voorand "Ringvaates", et Vabariigi aastapäeva vastuvõtul ta otseselt 300 000 vaatajat ei tundnud. "See oli mullegi arusaadav, et on päris ebatavaline, et selline vabadus leiab aset nii ametlikul sündmusel." Voorand tõdes, et ta ei tea isegi, et nii improvisatoorne asi oleks sellisel sündmusel leidnud aset. "Väga huvitav tunne oli sellist asja otse presidendile silma laulda."

President ütles Voorandi pärast esinemist, et ta oli etteastega väga rahul sellega ja vaimustunud. "Mina nurinaid ei olegi eriti kuulnud - ma olen vastupidi saanud tohutult positiivset tagasisidet ja kuigi ma ei pea end eriti kuulsaks inimeseks, siis sellel hetkel, kui ma sisenesin presidendi ballisaali, siis tulid kõik mind tänama." Laval toimunu oli tema kinnitusel ikkagi täielik improvisatsioon. "Midagi on seal loomulikult läbi harjutatud, aga kõik, mis jõudis eetrisse, oli täiesti otse ning palju on asju, mis juhtuvad vaid kohapeal."

Samuti tutvustas ta "Ringvaate" stuudios enda tehnikat. "Need on tegelikult kitarri efektiplokid, aga mina kasutan neid häälega vigurdamiseks."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: