Filmikriitik Michael Renov: "Päevavalgele" oli hea valik, sest see põhines päris juhtumil ({{commentsTotal}})

Foto: outnow.ch

Eestis loenguid pidav Lõuna-California Ülikooli professor ja dokumentaalfilmiekspert Michael Renov ütles, et seekordne Oscarite jagamine möödus suuremate üllatusteta. Küll aga märkas filmiekspert võitjate nimekirja analüüsides dokumentaalsugemete tärkamist.

Professori ja dokumentalistikaeksperdi Michael Renovi sõnul oli võidufilm "Päevavalgele" positiivne üllatus, vahendas "Aktuaalne kaamera". Dokumentaalse sisuga filmi teemaks on ajakirjanike poolt paljastatud šokeerivad sündmused katoliku kirikus. "Ma arvan, et "Päevavalgele" oli hea valik, sest see põhines päris juhtumil ja õigusküsimusel. Seal oli ka vastuolulisust, mis toob kokku selle, mida Hollywood teeb väga hästi, milleks on päris sündmuste muutmine paeluvateks lugudeks, mis on hästi näideldud ja produtseeritud."

Renovi sõnul ootasid paljud kindlasti, et kolm Oscarit pälvinud "Mees, kes jäi ellu" võidab veel rohkem auhindu, kuna oli nomineeritud 12 kategoorias. Parima operaatoritöö auhind läks sama filmi eest Emmanuel Lubezkile, kes võitis parima kaameratöö Oscari kolmandat aastat järjest. "Ma arvan, et see on väga tugevalt seotud võimega filmida väljas ning isegi mitte ainult väljas, vaid metsikuses. See on muljetavaldav kolleegidele, sest tuleb meeles pidada, et neid auhindu esitlevad ja valivad nende inimeste kolleegid, nii et nad austavad väga rasket tööd ja head tööd."

Renov arvas, et Oscari võitjate nimekirjast midagi kõikehõlmavat järeldada ei saa, kuid tal oli hea meel näha dokumentaalsugemete esilekerkimist. "Minu jaoks on alati väga huvitav näha, et nii palju kui me ka fantaasiat ei armastaks, siis asjad, mis juhtuvad päris inimestega ja millel on reaalne mõju, löövad väga kõvasti ja võivad olla väga olulised ja mõjukad."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: