Kultuuriministeeriumi teatrinõunikuna alustab tööd Katre Väli   ({{commentsTotal}})

{{1456824692000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleri Hillar Seina sõnul oli valikukomisjoni otsus üksmeelne. "Katre Välil on laiad teadmised teatrivaldkonnast ning ta on kursis ka kitsaskohtadega," ütles Sein.

"Just viimastel aastatel on tekkinud juurde neid väike- ja projektiteatreid, nagu näiteks teater "Must Kast", ka Kinoteater teeb väga mitmeid tegevusi," tõdes Katre Väli. Ka väike-ja projektiteatrite ning suuremate sihtasutuste koostöö on uue teatrinõuniku sõnul võti teatrimaastiku rikastamiseks. "Võib-olla ka suuremad teatrid leiaksid mingisuguse koostöövõimaluse väiketeatritega ka ruumide ja tehniliste lahenduste osas."

Vabalava teatrikeskuse üks eesmärke on olnud väiketeatrite ja vabakutseliste toetamine turundus- ja välissuhtlusalaselt. Selles osas näeb uus teatrinõunik jätkuvalt arenguruumi. "Neil ei ole piisavalt julgust ja oskust, kuidas oma ideed paremini välja käia ja esitleda," leiab Väli.

Katre Väli on töötanud Eesti Teatri Agentuuris teatriinfo vahendajana, juhtinud projekte ning korraldanud festivale. Samuti on ta õpetanud ülikoolides teatrisemiootikat.

Katre Väli sõnul on Eesti teatrimaastik oma mitmekesisuses haarav tegutsemisvaldkond, millega ta on kokku puutunud mitmesugustes aspektides ja rollides – ülikoolis teatrisemiootikat õpetades, Eesti Teatri Agentuuris teatriinfot vahendades, projekte juhtides ning teatrifestivale korraldades.

"Teatrinõunikuna on minu esimene oluline tegevus etendusasutuste seaduse muutmine, sellega kaasnevad arutelud ning probleemkohtadega tegelemine. Edaspidi tuleb tegelda Eesti festivalimaastikul toimuvaga, sealhulgas Draama festivali tulevikuga, ning korraldada tuleb ka Eesti etenduskunstide välismaal tutvustamist," lisas Väli.

Katre Väli on omandanud magistrikraadi semiootika ja kulturoloogia alal Tartu Ülikoolis, kus tema magistritöö teema oli "Luulelavastus tänapäeva Eesti teatris". Enne teatrinõuniku ametikohale asumist töötas Väli SA Eesti Teatri Agentuur teatriinfo koordinaatorina. Ta on tegutsenud ka õppejõuna, osalenud ettekannetega luuleteatrist ja etenduse analüüsist semiootika ja teatrivaldkonna konverentsidel ning kirjutanud teatri- ja filmikriitikat.

Katre Väli on Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute ühenduse ning Eesti Semiootika Seltsi liige. 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: