Rein Lang: "Arkaadia" näitab, et kõik pole veel kadunud ({{commentsTotal}})

Foto: Tõnis Järs

Vanemuised etendunud "Arkaadiast" ning Tom Stoppardi fenomenist rääkis "OPis" endine kultuuriminister Rein Lang.

Küsimusele, milles seisneb Stoppardi fenomen, vastas Rein lang, et tegemist on miljoni dollari küsimusega. "Nii palju ei ole vist Stoppardit tõesti Lääne-Euroopas kuskil mängitud kui Eestis. Praktiliselt pole olnud aega, kus mõni Stoppardi teos poleks parajasti mõne teatri mängukavas."

"Stoppard on omaette nähtus, ta on kvaliteetne ja eks publik saab sellest aru. Tema tekstid on väga mitmekesised, seal on nii mõtlemisainet, rafineeritud huumorit kui huvitavat mängulisust. See on oluline selle juures, miks ta erinevaid inimesi puudutab. Ta on populaarne nii teatritegijate kui teatrivaatajate seas," ütles teatrikriitik Mihkel Truman.

Rein Langi arvates saadakse Tartus hakkama, ja sealjuures päris hästi, kuigi teatrisõpradel on silme ees linnateatri lavastus 90ndatest. "Ain Mäeotsa puhul on tegemist meie põlvkonna üha silmapaistvama lavastajaga Eestis. Hea meel on tõdeda, et "Arkaadia" on Tartus juba hooaja lõpuni välja müüdud. Jumal tänatud, see näitab, et kõik pole veel kadunud ja "Klassikokkutulek" ei kujunda meie üldist kultuurilist õhustikku, vaid on ikkagi ka teisi asju, mis on märksa tõsisemad," ütles Lang.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: