Leino Rei: pikettidega midagi ei lahenda, peaksime vaatama, mis meis endas toimub ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Riho Undi film "Isand", mille aluseks on Tuglase novell "Popi ja Huhuu" pälvis rohkelt auhindu festivalidel. Theatrumis esietendub nende oma "Popi ja Huhuu". Lavastusest rääkis "OPis" lavastaja Leino Rei ning näitlejad Mirko Rajas ja Tarmo Song.

"Hakkasin otsima tegelikult materjali lavastuse jaoks, mis oleks teemal hirm, sest tundus, et see teema on praegu ühiskonnas midagi sellist, millest mööda vaadata ei saa," ütles Leino Rei.

Lavastaja sõnul ei ole ta kindel, et pärast etenduse vaatamist on hirmud kadunud, aga mõtlikumaks võib see muuta küll. "Me peame hirmudega tegelema iseenda sees, vastused ei ole mitte kuskil mujal. Pikettidega ei saa midagi lahendada, peaksime vaatama, mis meis endas toimub. Ma usun, et selles suunas selle lavastuse jõud võiks liikuda küll jah."

Kuigi tegemist on materjaliga, mida on lavastatud mitmeid kordi, ei ole Rei sõnul väärikate eelkäijate ees hirmu, sest Theatrumi lavastus saab olema teistsugune, kasutatakse ka teisi vahendeid.

"Mulle tundus see alati ambitsioonikas ja huvitav materjal, mida teatris näha, sellepärast et seal ei kasutata teksti, vaid kogu lavastus on justkui tegevuse peale üles ehitatud. Huvi selle teksti vastu teatrilaval oli olemas," ütles näitleja Mirko Rajas.

"Mulle tundub, et igas inimeses elavad harmooniliselt koos nii isand kui alam ehk siis iga inimene on mingis olukorras kellegi või millegi suhtes peremehe staatuses, aga alati peaks ta säilitama ka selle positsiooni, et keegi on temast ülem. Kui ta seda positsiooni ei säilita ja isandast saab issand, ta muutub ainuvalitsejaks, siis see vältimatult lõpeb varem või hiljem katastroofiga," ütles Rei.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: