ERR.ee video. Filmivestlus Andrei Liimetsaga: Oscarid ei ole kindlasti täiesti adekvaatne kokkuvõte filmiaastast ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

28. veebruari öösel jagati välja 88. korda Ameerika Filmiakadeemia auhinnad ehk Oscarid ning seetõttu istusime sel korral filmivestluses maha koos filmikriitik Andrei Liimetsaga, kellega rääkisime lisaks preemiatele ka galaürituse üldisest meeleolust.

"Sel aastal oli Oscarigala natukene elavam ja tugevam kui mõned vahepealsed aastad ning ennekõike just sellepärast, et oli palutud nominentidel saata enda tänusõnad ette kõnede lühendamiseks," leidis Andrei Liimets ja lisas, et väga tasemel oli ka õhtujuht Chris Rock. "Vaid kaks kõnet läksid pikemaks ja neid ka lasti, sest need olid kõige prestiisžemad auhinnasaajad." Liimetsa arvates olid Chris Rocki rassismiteemalised viited väga kohased. "Ilmselgelt oli akadeemia oma järeldused teinud ja see on väga tervitatav, sest sellest on aastaid juba räägitud, et filmiakadeemia keskmine hääletaja on keskeas valge meesterahvas, mis peegeldub koguaeg ka nominentides."

Filmi "Päevavalgele" võitu parima filmi kategoorias ta ootamatuks ei pidanud. "Mul oli selle üle hea meel, sest ka minu isiklikus edetabelis oleks "Päevavalgele" parim film ja on väga tore, et hinnati aasta kõige intelligentsemat filmi." Samuti oli tema arvates väga tervitatav, et suisa kuue Oscariga hinnati filmi "Mad Max: Raevu tee". "Tihti kipub olema nii, et gala alguses need tehnilised auhinnad lähevad filmidele, mis just nii head ei ole - sellised, kus on palju plahvatusi, aga "Mad Maxis" oli ka sisuline pool olemas ja ta oli ka filmina väga hea."

Andrei Liimets leiab, et Oscarid ei ole kindlasti täiesti adekvaatne kokkuvõte filmiaastast. "Tuleb silmas pidada, et see on Ameerika Filmiakadeemia auhindade jagamine ning see on kunagi loodud 20ndatel selleks, et tõmmata toona mitte nii suurele tööstusele tähelepanu," ütles ta, kuid leidis sealjuures, et kui vaadatagi ameerikakesksest vaatenurgast seda, siis enamik preemiad saidki ikkagi aasta kolm parimat filmi.

Küsimused: Kaspar Viilup
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi
Täname: kohvik Kivi Paber KääridHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: