Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastekaitse liit tunnustas heade lasteraamatute autoreid

Foto: Siim Lõvi /ERR

Lastekaitse Liit aitab juba seitsmendat aastat lastevanematel lastekirjanduses orienteeruda, andes koos kirjandusspetsialistidega välja heade lasteraamatute tiitlit. Tänavu pälvisid tunnustuse 13 teost nii Eesti kui ka välismaistelt autoritelt.

Viimastel aastatel ilmub Eestis lastekirjanduses aastas ligi 700 nimetust, neist sadakond Eesti kirjanikelt. Mõni ime, et vanematel kulub iga abi marjaks ära, et sellest rikkalikust valikust parim leida. Lastekaitse liidu eesmärk on head kirjandust esile tõstes lapsed interneti ja nutiseadmete juurest tagasi raamatute juurde tuua ja vanemaid ka, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lugege oma lastele, võtke ja käige raamatukogus, hea lasteraamatute nimekiri ootab teid igas raamatukogus ja te saate turvaliselt võtta ükstapuha millise raamatu ja anda lastele võimaluse oma mõttemaailma arendada," lausus lastekaitse liidu juhataja Martin Medar.

Head lastekirjandust loeb huviga nii laps kui ka tema vanem. Lastevanematel on raamatule teinekord veel nõudmisi, kui nad raamatukokku neid küsima tulevad. "Me teame vanu muinasjutte, loeme ja ühel hetkel satume sõna peale, mida tahaks lapsevanemana välja vahetada. Heal lasteraamatul ei ole neid sõnu, mida vanem lugedes peaks siis katkestama selle tekstikoha ja siis vahele jätma," selgitas Medar.

Väljavalitud kuraditosinast teosest seitse on Eesti autoritelt ning kuus tõlkekirjandus. Tänavu oli esimene kord, kui liit heade lasteraamatute väljaandjaid ja kirjutajaid tänas pidulikult auhinda üle andes.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: