Haapsalu loomekeskuse tulevik on ebaselge ({{commentsTotal}})

Foto: Andi Veskioja/minupilt.err.ee

Haapsalu piiskopilinnuse kõrval asuval kinnistul siiani linnavalitsuselt nullrendiga ruume üürinud Haapsalu loomekeskuse tulevik on ebaselge.

Linnavalitsus plaanib renoveerida krundil asuvad hooned 600 000 euro eest ja kolida neisse siis hoopis Haapsalu kunstikooli ning Haapsalu ja Läänemaa muuseumide sihtasutuse kontori, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haapsalu lossiplatsi ääres asuv Jaani 2 kinnistu on viimastel aastatel olnud koduks Haapsalu kunstnikke ja kunstihuvilisi noori ühendavale loomekeskusele. Siinsed hooned vajavad aga kiiremas korras renoveerimist ja loomekeskuse taotlused erinevate toetusmeetmete saamiseks ei ole olnud edukad. Nüüd soovib linn kinnistu ise korda teha ja kolida siia seni ühes vanalinna kortermajas tegutsenud Haapsalu kunstikooli ja võtta rentnikuks ka kohaliku muuseumide sihtasutuse, kes vajab seoses piiskopilinnuse arendusetegevusega uut kontoripinda.

"See, et me oleme andnud selle nullrendile loomekeskuse MTÜ-le, see oli hea tahte leping, et äkki nad kuskilt midagi leiavad ja midagi seal korda teevad aga, ei tule sealt," lausus Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

Kui vahetult pärast linnavalitsuse plaanidest kuulmist olid loomekeskuse inimesed maakondlikus meedias avaldatud kriitikas teravamad, siis täna "Aktuaalse Kaameraga" rääkides oldi hinnangutes juba leebemad. Üks loomekeskuse eestvedajatest Aita Mölder ütles, et tal on hea meel kui kinnistu korda saab, aga nentis, et on ebaselge, mis kujul loomekeskus nüüd edasi tegutseda saab.

"Me oleme tegelenud kunstiga, me oleme teatrit teinud siin, me oleme filmi teinud ja suviti on olnud alati siin näitused ja ka iga nädal oli lasteüritus," rääkis Mölder.

Haapsalu linnapea sõnul tuleks kõne alla näiteks lahendus, et suvel, mil lapsed kunstikoolis ei käi, saaks loomekeskus tegutseda kunstikooli ruumides. Loomekeskuse liikmetel on samas mure, kuidas mõjutaks kunstnike loominguvabadust see, et suvised tööruumid peavad sügisel taas klassidena käiku minema.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: