Eesti meeskoorides valitseb põud ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Selleks, et leevendada meeskooris lauljate põuda, asutati Eesti meestelaulu seltsi ja laulupeo sihtasutuse vedamisel programmiga Ärkamisaeg üle Eesti seitse uut koori.

Aasta alguses alustas noorte meeskoor tegevust Tartus, Võrus, Pärnus, Narvas, Jõhvis ja Tallinnas, uus poistekoor aga Viljandis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viljandi poistekoori dirigendid Riina Trumm ja Signe Ristisaar suudavad tõepoolest iga mehepoja laulma panna. "Me oleme praegu kahehäälsed ja kõige raskem on hoida erinevaid hääli. Ma olen ilusasti seal esimese ja teise hääle vahel, seal on päris raske," kommenteeris Viljandi poistekoori laulja Pärtel Rooks.

Viljandi poistekoori dirigent Signe Ristisaar lisas, et 24. veebruaril, nädal aega tagasi oli koori päris esimene ülesastumine Viljandi Jaani kirikus.

Ärkamisaja projekt on kutsutud ellu selleks, et meeskoori laululiik oleks jätkusuutlik. "Viimaste laulupidude ajal on dirigentidel hakanud juba väike mure tekkima, et noorte meeskoore jääb järjest vähemaks. Mingil hetkel võib meid laulukaare all juba liiga vähe olla, et me ei saagi seda hääleliiki enam välja kuulutada," ütles projekti Ärkamisaeg juht Alo Lõoke.

Kuigi seitsmes äsja loodud kooris laulab juba praegu ligi 150 noort laulumeest, on kõigil huvilistel veel võimalik nende kooridega liituda kodulehel Noortemeeskoorid.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: