Valgas asuvast villast sai loomemaja ({{commentsTotal}})

Foto: www.facebook.com

Valgas asuv sajandivanune villa on nüüd renoveeritud Tiina Loomemajaks.

Perenaine Tiina Saarmann peab end loomeinimeseks, kes teeb ja õpetab seda, mis talle endale meeldib ning kutsub kõiki teisi sellest osa saama. Kahele korrusele mahuvad kunstistuudio, käsitöötuba, õmblusklassid, ilu- ja teraapiakeskus ning palju muud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sajandi eest elumajaks ehitatud villas, on olnud ka Läti konsulaat ja ametiasutused, kuid viimsel ajal oli see tühi ja lagunes. Tiina Saarmann koos ettevõtjast abikaasa Tõnu Saarmanniga on teinud hoones põhjaliku remondi ning rajanud siia keskuse, mille igast toast õhkub loovust. Majas hakatakse korraldama näitusi, avamisel on väljas soome kunstniku Juhani Honkaneni looming.

"Hing on kuidagi sarnane kõigil neil tegevustel, mis siia majja on koondunud. Võib-olla loovus. Need kõik on loovad tegevused. Mulle endale meeldib väga õppida. Ja kui ma midagi õpin, siis on mul esimene mõte, et seda tuleks edasi anda. Ja alati on leidunud inimesi, kes tahavad seda vastu võtta," ütles Saarmann.

Loomemaja perenaine Tiina Saarmann on ise paljude käsitöö- ja kunstitubade juhendaja. Kuid majas on ka ilutuba, teraapiakeskus ja saab kogeda vabastavat hingamist. "Ma teen väga paljusid asju. Ma olen lihtsalt loominguline inimene. Kui saaks ainult ise midagi teha. Ma ei ütleks, et ma olen kunstnik, jah, ma maalin ja teen käsitööd, aga ma ei ütle, et ma olen puhtalt kunstnik või käsitööline," selgitas naine.

Kui tavaliselt on loometegevus koondunud kultuuri- ja külamajadesse või teistesse omavalitsuste hallatavaisse hooneisse, siis Tiina Loomemaja Valgas on Saarmanni pere korda teinud ja sisustanud oma raha eest. Justkui kingitus piirkonna rahvale. Loometegevusel on see eripära, et sisse toob vähe, aga hingele annab palju.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: