Paavo Järvi: hea pill maksab kaks miljonit ning väga hea pill kümme miljonit ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Dirigent Paavo Järvi on tuntud mitmel pool maailmas ning jõuab Eestisse väga harva - "Ringvaate" stuudios rääkis ta aga mõne sõnaga nii pikaajalistest plaanidest tööga seoses kui ka pereelust, mis on tänu tööle üsna killustunud.

Dirigent Paavo Järvi ütles, et viimased kindlad kontserdid on teada juba 2020. aastaks, vahendas "Ringvaade". "Lepingud on hästi pikad ja kui neid koguaeg pikendatakse, siis järsku sa teadki, kus sa oled kuue aasta pärast." Tänu sellele, et ta on Pariisi orkestri peadirigent, tegeleb Saksa kammerorkestriga ning samuti on peadirigendiks Tokyos, siis peab ta tohutult mööda maailma ringi rändama. "Mul on vähemalt kaks lennusõitu nädalas, vahel ka kolm ja neli."

Kunstilise nõustaja tööd ERSO juures peab ta väga oluliseks. "See on tähtis asi, sest mu isa on siin peadirigent. Alguses oli orkestril vaja mingit tuge ja rahvusvahelisemat nime, kes oleks eestlane ja oskaks aidata." Ta leiab aga, et see on pigem aupositsioon, sest mingit lepingut tal ERSO'ga ei ole. Sealjuures leiab ta ka seda, et kõigi asjade eest ei peagi meeletult palju raha saama. "See on ikkagi pigem missiooniküsimus."

Järvi sõnul algavad heade pillide hinnad alles kahest miljonist. "Hea pill on kaks miljonit ja väga hea pill on kümme miljonit - mu hea sõber müüb näiteks pilli 50 miljoniga." Ise on ta kuraatoriks ka vastloodud pillifondi juures, mis on tema arvates teenus, millest on väga vajaka. "Väga hea oleks võtta mõned ärimehed, kes saavad sellest investeerimisest aru ning kes mõistavad, et pillid ei lähe kunagi odavamaks." Ta julges väita, et see on kindel investeering, kust tuleb kindlasti raha tagasi.

Esimesena eestlasena võitis Paavo Järvi ka Grammy, mida ta hoiab praegusel hetkel enda Pariisi korteris kamina peal. "Loomulikult, Grammy't ei anta inimestele, kellel ei ole kaminat," tõdes ta naljaga. Enda koduks peab ta Palm Beachi Floridas, kus elab ka tema perekond, kuid sinna ta väga tihti ei jõua. "See on üks keeruline küsimus - ma olen kuuendat aastat Pariisi orkestri peadirigent, aga õnneks meil on Skype, seega ma tean, millised mu tütred välja näevad."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: