Marge-Ly Rookäär soovitas "Terevisioonis" klassikalise muusika üritusi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Klassikaraadio tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär jagas tänases "Terevisioonis" soovitusi lähiajal toimuvatest klassikalise muusika üritustest.

Johann Sebastian Bach "Matteuse passioon" 10. märtsil Estonia konsterdisaalis ja 12. märtsil Vanemuise kontserdimajas

"Homne teos on erakordselt suurele koosseisule ja ma arvan, et see on ka üks põhjusi, miks seda on vähe ette kantud Eestis. See ei ole pelgalt kontsert-ettekanne, vaid see on lavastuslik ettekanne. Seal on vaadata ja kuulata, kaasa mõelda. Bachi kaasaegsed väidavad, et tal oli viis passiooni, millest säilinud on kaks. Tema põhiline suund on just see osa, mis eelneb Jeesuse ristilöömisele, tema hukkamõistmine ja põlgamine. See peaks panema mõtlema inimesed."

ERSO: Sula kontsert 18. märtsil Estonia kontserdisaalis

"Helena Tulve teose järgi on pealkiri kontserdil. Itaalia kaasaegne helilooja Giovanni Bonato on kirjutanud spetsiaalselt selleks õhtuks uudisteose, mis on pühendatud esimesele maailmasõjale. See on selline helilooja, kes kasutab ruumi. Et muusikud või koor on ümber publiku ja moodustub hoopis midagi uut. Lisaks peaks olema dirigent Mikk Üleoja debüüt ERSO ees. Dirigent on ka Paavo Järvi, kes on meie praegune absoluutne tipp ja mul on nii hea meel, et ta on praegu Eestis."

Suure reede kontsert Arvo Pärt "Passio" 25. märtsil Niguliste muuseumis

"Väga sisunõrguv teos, mis peaks panema kaasa mõtlema. Selle teose sündimise idee algas Pärdil juba Eestis, aga 80ndatel, kui ta emigreerus, siis ta kirjutas selle esialgse variandi praktiliselt ümber. Tõnu Kaljuste on Nigulistes kogu oma muusikalise meeskonnaga ja saab olema suurejooneline õhtu, soovitan."

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: