Kalju Komissarov: noorte sõnavara on kahanenud ääretult väikseks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"OP" võttis kaasa arhiivikaadrid Eesti Televisiooni kullafondist ning käis külas 70-aastaseks saanud teatrimehel Kalju Komissarovil.

Komissarov ütles lavakunsti kateedri esimesi lende ning praeguseid võrreldes, et varem oli tudengitega lihtsam suhelda. "Sai tuua mingeidki näiteid maailmakultuurist. Tänapäeval on see kohutavalt keeruline, kuna sõnavara on ääretult väike. Näiteks eile ei teadnud tüdruk, mis või kes on "kubjas", hunti teatakse, aga et susi on ka hunt, seda jälle ei teata, sest see ei kuulu selle kolmesaja silbi hulka, mida nad selle pöidlaga seal toksivad. Lugemus on minimaalne, rääkimata sellest, et kursusel on kaks või kolm inimest, kes võivad vabalt etteantud paberi peal võõrast teksti lugeda," kritiseeris ta noori inimesi.

Sõnad, millega õppejõud noori teele saadab, ei ole muutunud. "Kõige esimesel tunnil ütlen ma nendele kõigile, et sõbrad, mitte keegi ei oota teid. Teid pole absoluutselt mitte kellelegi tarvis. Maailmas ei ole ühtegi peanäitejuhti, kes öösiti ei maga, närib küüsi ja ütleb, et no millal nad ükskord tulevad. Nad ei viitsi isegi diplomietendusi vaatama tulla. Teie ülesanne on ennast vajalikuks teha."

Rääkides nii vanade kui uute õpilastega on aru saada, et nad kõik armastavad Komissarovit ühtemoodi. "Mulle on aeg-ajalt jäänud selline mulje, aga ma armastan neid ka. Kui hakkasin kuuskümmend saama, siis enne seda rääkisin kõigile, et elaks nii kaua, et saaks nüüd see kuuskümmend täis ja saaks ükskord nad kõik Ugalasse kokku korjata, ja siis saigi see tehtud. See oli minu elu kõige õnnelikum päev, ilma igasuguse naljata. Nüüd on kümme aastat möödas ja eks vaatame."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: