Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Piip ja Tuut toovad Ugala lavale klounikriminulli

Homme esietendub Ugala teatris tuntud klounipaari Piip ja Tuut ehk Haide Männamäe ja Toomas Trossi kirjutatud ning lavastatud klounikriminull "Krimka!".

Tegemist on improvisatsioonil põhineva etendusega, mille lavale toomine oli Ugala kui repertuaariteatri näitlejatele rikastav kogemus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üksikus metsamajas elava vana kammerteenri juurde saabub viis kummalist tegelast. Külaliste silme all hakkab majake kummitama. Kindral Tuti juhtimisel asutakse asja uurima, kuid siis kindral kaob.

Etenduses on väga vähe teksti, kuid tublisti improvisatsiooni ja silmamoondustki, mis on ühe repertuaariteatri näitleja jaoks väga huvitav väljakutse.

Osatäitja Janek Vadi sõnul pidid näitlejad loo ise looma. "Nalja on ikka keeruline teha. See oli teistmoodi töö, aga huvitav ja põnev. Õppisin tundma oma kolleege, saime aimu üksteise huumorimeelest- ja tajust."

Klounipaarina Piip ja Tuut tuntud Haide Männamäe ja Toomas Trossi jaoks on see esimene lavastajatöö riigiteatris. Etendus sündis proovide käigus ette kirjutatud tekstita.

"Meil oli kõigepealt vaja leida üles tegelased ja panna nad siis uutesse situatsioonidesse ja vaadata, mis sünnib. Ehkki tegelikult terve lugu sündis kõikidega koos, meil ei olnud ühtegi rida enne kirja pandud ja vaatasime, mis igas ühes peidus on. Ja mis me nendest välja võlume," ütles lavastuse autor Haide Männamäe.

"Kristel Maamägi kunstnikuna on teinud imelise töö ja see lavakujundus elab ise oma elu. Mitte ainult näitlejad, vaid ka lavakujundus elab," lisas ta.

Haide Männamäe võrdleb oma lavastust hea džässmuusikaga, kus muusikud ei tea kunagi, kuhu mõte uitama rändab, kuid tähtis on jõuda koos õigesse kohta tagasi.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: