Otseülekanne on lõppenud: luuletajad ja kirjanikud tähistavad emakeelepäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1457940797000 | amCalendar}}
Autor/allikas: ERR

Emakeelepäeva puhul esitavad Kristjan Jaak Petersoni tekste kirjanikud-luuletajad. Kell 15 Viru Rahva Raamatus toimuvaga si kursis olla ka ERR kultuuriportaali otseülekande kaudu.

"Kristjan Jaagul on sünnipäev. Oot, see mees kirjutas 19. sajandi alguses ilma riimita vabavärssi, see mees kirjutas avalikult homoseksuaalseid armastusluuletusi (kui keegi tollal Rõngu kõrtsis, kus ta ööbis, oleks teadnud, oleks ta lihtsalt labidaga maha löödud). Aga mida meie teeme? Peame ta sünnipäeval aulakõnesid ja teeme koolides etteütlusi?

Ei! See lõpeb siin. Tüüp, kelle kaasaegsed on Goethe ja Schiller, Puškin ja Lermontov, Byron ja Shelley, ja kes ei ole kraadigi sitem luuletaja, väärib paremat! Kui šotlaste rahvuspüha on Robert Burnsi sünnipäev, siis meie rahvuspüha, ja ainus olemise põhjus, on emakeelepäev! Kõik natsid tuppa," kommenteerib üks ürituse korraldajatest Jürgen Rooste.

Ürituse ajakava:

Kell 9.00 Kuku Kohvik (Wiiralt) Vabakal
Kell 10.30 Rahvusraamatukogu fuajee
Kell 15.00 Viru Rahva Raamat - (ERR kultuuriportaali otseülekanne)
Kell 17.00 Must Puudel
Kell 19.00 Kapsad (Koidu 84)

Kaasa löövad, iseenda ja Krisitjan Jaagu tekste loevad-laulavad eri kohtades Linda-Mari Väli, Maarja Kangro, Jürgen Rooste, Jan Kaus, Asko Künnap, Kristjan Haljak, Ivar Sild, Paul Daniel jpt

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: