Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Kunstimaja avas kolm näitust korraga

Foto: Aili Vint (fragment näituse plakatist)

Täna avas Tartu Kunstimaja kolm näitust. Väljapanekule tuli Aili Vindi näitus "Kapriisid", mis kujutab erinevate meediumite vahendusel mere kapriise. Samuti saab tutvuda Enn Põldroosi isiknäitusega "Olukorrad" ning noore kunstniku Ede Raadiku näitusega "Mina ja minu kujuteldavad sõbrad".

Aili Vindi uuel näitusel "Kapriisid" võib näha hüperrealistlike meresid, abstraktseid maale ja meelelist graafikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei ütle, et need on minu kapriisid. Ma vabanduseks ütlen, et need on mere kapriisid. Sest merel on ju samasugused tunded nagu meilgi või õigemini meil on samasugused tunded nagu merelgi, sest meri on ju vahel nii tormine, möllab ja on vihane ja siis on ta jälle õrn ja hooliv ja hellitav," rääkis Vint.

Lisaks traditsioonilistele meediumitele kasutab kunstnik ka kohaspetsiifilisi installatsioone. "IT-noortele ma rääkisin oma unistusest, et küll oleks tore, kui ma saaks oma guašid siin lendama panna ja natukese aja pärast tulevad ja näitavad mulle, kuidas liblikad lendavad," lisas ta.

Enn Põldroosi isiknäitusel "Olukorrad" on välja pandud tema uusim looming, millega kunstnik alustas peale viimast piibliteemalist näitust 2015. aastal. Näitus räägib ainulaadsetest hetkedest elus, ja hingelistest torkeaistingutest, mis avavad ukse kõrgema reaalsuseni.

Monumentaalgaleriis saab aga tutvuda Ede Raadiku näitusega "Mina ja minu kujuteldavad sõbrad", mis pakub mõttemänge illusoorsete nägudega põllukividel. Teosed tegelevad inimese aju kalduvusega näha tähenduslikke kujundeid juhuslikes ilmingutes.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: