Temnikova & Kasela galerii uus näitus vaatleb kaupade ja kunstiteoste liikumist ühelt kontinendilt teisele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestlase Sigrid Viiri ja kanadalase Jimmy Limiti ühisnäitus "Import Export" Temnikova & Kasela galeriis vaatleb kaupade ja kunstiteoste liikumist ühelt kontinendilt teisele, samuti inimeste ja failide massilist rännet mööda maailma.

Eesti kunstniku Sigrid Viiri kunstipraktika on tihedalt seotud fotograafia, installatsiooni ja skulpturaalsete vormidega. Tema fotodest ja ruumilistest objektidest kombineeritud väljapanek jutustab loo toidukaupade impordikeelust rahvusliku rändeni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Fotograafia ja mänguliste ruumiinstallatsioonidega tegelev Jimmy Limit on Kanadas sündinud Eesti juurtega kunstnik. Jimmy on oma teoseid luues huvitatud fotograafia igapäevasest tarbimisest ja selle laiemast mõjust vaatajale. Tema teostel kujutatud viljad on kasvatatud Marokos ja Floridas, rännanud läbi Kanada Eestisse ning muutunud siin kunstiobjektideks.

"Impordi-ekspordi teemat võime me kunstnikena käsitleda läbi objektide ja eriti kunstiteoste liikumist mööda maailma, sidudes seda ka äri ja toidukaubandusega, nii taimede ja loomade kui ka inimeste rändega, nagu ka minu vanavanemad põgenesid sõja ajal Eestist Kanadasse," rääkis Limit.

Näitus "Import-eksport" Temnikova-Kasela galeriis on avatud kuni 30. aprillini.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: