ERR.ee video. Filmivestlus Indrek Kaselaga: ma tahaks mõelda küll, et kino Sõprus on underground ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Istusime filmivestluse raames maha kino Sõpruse eestvedaja Indrek Kaselaga, kellega vestlesime lisaks kinole paari sõnaga ka tema galeriist ning laiemast kultuurikontekstist, kus film on väga olulisel kohal.

Küsimuse peale, kuidas paari lausega kirjeldada kino Sõprust, tõi Indrek Kasela välja võrdluse nurkaaetud rottidega. "Me oleme paljastanud hambad ründava keskpärasuse peale - oleme samas paadis teiste kultuuriasutustega, kes üritavad rahvale meelde tuletada, et meelelahutus ja kultuur ei tihti just sama asi. Seega pean ma Sõprust kultuuri- ja haridusasutuseks." Kino Sõprus sai aastaid tagasi loodud tema sõnul kohana, kus saab realiseerida hullumeelseid ideid. "Siit uksest on päris palju läbi käinud - kui näiteks Comedy Club, kes alguses tegi oma etendusi väikses baarikeses, siis siin toimusid esimesed suuremad etendused. Meie põhiliseks asjaks on aga ikkagi film."

"Ma näen siin kõiki Tallinna ärksamaid nägusid, vahet ei ole isegi, kui vanad nad on - tore on näha, et kui minu puberteet möödus suuresti kino ümber ja avastasin seda maailma sama õhinaga, siis nüüd on ka paljud noored neid minu jaoks klassikalisi filme avastamas," tõdes Kasela, et kuna nad on suunanud end ärksamale publikule, siis ei pea nad rahvast kuidagi kaubanduskeskuse hüüdlausetega rahvast sisse meelitama. "Kuraatorite roll on kino juures hästi oluline, sest hea tipp on päris kitsas. Meie jaoks on see aga piisav ja me ei ole pidanud sellega vaeva nägema," selgitas Indrek Kasela seda, kuidas sünnib kino filmide valik.

Küsimused: Kaspar Viilup
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi
Täname: kino SõprusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: