Tallinna Ülikooli Rakvere kolledžis loeti ette "Tõe ja õiguse" teist osa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Ülikooli Rakvere kolledžis loetakse emakeelepäeval ette "Tõde ja õigust". Ligi 80 inimese suust saab kuulda Indrek Paasi elust Mauruse koolis.

Tallinna Ülikooli Rakvere kolledžis loeti emakeelpäeva ja Tammsaare "Tõe ja õiguse" aasta puhul ette suurteose teist köidet, vahendas "Aktuaalne kaamera". Rakvere kolledži arendusjuhi Kristel Männi sõnul ärkavad eestlased teadupärast ju enne kukke ja koitu. "Eriti, kui me mõtleme nüüd laiemalt "Tõe ja Õiguse" ja Vargamäe kontseptsioonile ja selle esimesele osale, kus käis üks armutu töötamine varavalgest hilisõhtuni, siis me leidsime, et on väga ilus valida sellised sümboolsed kellaajad," selgitas ta, miks hakati raamatut ette lugema juba varahommikul."

"Tõe ja õiguse" esimene raamat ilmus 90 aasta eest, teine kolm aastat hiljem. Härra Mauruse ja tema kooli loomisel on Tammsaare saanud ainest Hugo Treffnerist ja tema eragümnaasiumist, kus kirjanik ise õppis. "Ühiskonnas tervikuna oli õpetajaamet oli rohkem au sees ja õpetaja poole vaadati rohkem alt üles," tõdes Rakvere Reaalgümnaasiumi direktor Martti Marksoo.

Rakvere linnavolikogu liige Andres Jaadla ütles, et see on ikka tõesti imetlusväärne, kuidas Tammasaare oskab sõna kasutada ja mis tõdesid ta ka kohe varahommikul läbi oma raamatu temani tõi. "Minule sattus koht, kus Indrek oli kooli sisse tulnud ja oma kasti sisse toonud, mille peale härra Maurus luges talle sõnad peale, mis kehtivad siiamaani."

Vargamäe Indreku kujunemise lugu Mauruse koolis saab kuulata-vaadata Rakvere kolledži kodulehel. Raamat loetakse läbi päikeseloojanguks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: