ERR.ee video. Filmivestlus Andres Kautsiga: kino on nagu filminäitamise palee ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi

Järjekorras kümnendas filmivestluses istusime Kinomajas maha Tartu Elektriteatri eestvedaja Andres Kautsiga, kelle arvates on Eesti kinopublik väga teadlik ning huviline.

"Me tegutseme osalise ajaga Tartu Uue Teatri majas, mis asub Genklubi ja botaanikaaia vahel ning me katsume näidata väga mitmekesist ja huvitavat filmivalikut," ütles Andres Kauts ja täpsustas, et nad näitavad palju Eesti filme ja samuti tavapärasest rohkem filmiklassikat, mida nad ka ise maale toovad. "Tihti teeme filmide juurde ka palju muud huvitavat - kas on tummfilm elava muusikaga või kutsume filmitegijad külla, et film reaalsesse ellu tuua."

Andres Kauts ütles, et viis aastat Tartu Elektriteatriga alustades tundsid nad puudust ja tühimikku. "Tartus võiks olla üks korralik arthouse-kino ja me tundsime, et selline koht on lihtsalt puudu ning seepärast hakkasimegi seda vaikselt looma - tänaseks oleme me näinud, et ka paljud inimesed on leidnud, et sellist kino on vaja." Ta tõi välja, et rahvast käib ja külastatavusenumbrid on kasvutrendis. "Me julgeme küll öelda, et inimesed on meid üles leidnud."

Nimi "elektriteater" tuleneb sellest, et kunagi, kui sõna "kino" ei olnud veel välja mõeldud, siis kandsidki filminäitamise kohad just sellist nime. "Sel ajal oligi elektriteater selle koha nimi, kus käidi filme vaatamas - Eesti esimene paikkino Illusioon avati ka elektriteater Illusiooni nime all. Me tahtsimegi alati rohkem tuua neid kunagisi kinoaegu välja, kui kinoskäimine oli romantilisem ja rohkem väljaskäimine," selgitas Kauts ja mainis, et kino on tegelikult justkui filminäitamise palee.

Küsimused: Kaspar Viilup
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi
Täname: kohvikklubi Sinilind

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: