Tartu Uus Teater pakkus parima lahenduse teatrifestival Draama uuendamiseks ({{commentsTotal}})

{{1458216514000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

Märtsi alguses lõppes ideekonkurss, mille raames otsiti sobivat formaati 1996. aastast alates toimunud teatrifestivalile Draama. Parimaks kuulutati Tartu Uue Teatri pakutud ideekavand.

Teatrifestivali Draama ideekonkursile laekus kaheksa tööd, kus esitati mitmeid huvitavaid ja arvestatavaid ettepanekuid. Ühisel otsuselt kuulutati ideekonkursi võitjaks Tartu Uue Teatri poolt pakutud projekt, mis kuulutab festivali märksõnadeks koostöö, aastaringsuse ja analüüsi. Samuti laiendab nende plaan Draama festivali mitmes Eesti linnas toimuvaks teatriürituste sarjaks.

Otsuse tegemisel lähtuti eeskätt asjaolust, et Eesti teatrimaastikul on mitmeid rahvusvahelisi festivale ja Draama peaks olema eeskätt mitmekülgset omamaist teatrit pakkuv festival. Tartu Uue Teatri formaadi puhul vaadatakse ka teatrivaldkonnast väljapoole ja plaanitakse teha koostööd teiste, end Tartus juba kinnistanud kultuurifestivalidega.

Esitatud ettepaneku kohaselt toimuks iga aasta septembri algul Tartus teatriaasta auhindade laureaatide ja nominentide tutvustamine Tartu publikule ning kutsutud väliskülalistele. Samas osaleksid teatrid festivalil mitte ühe lavastusega, vaid annaksid oma repertuaari paremikku kuuluvate töödega etendusi nelja-viie päeva jooksul.

Hilissügisel toimuks sama festivali egiidi all Tallinnas välismaiste teatrifestivalide korraldajaile ning produtsentidele suunatud lavastuste showcase, mis on heaks võimaluseks näidata alternatiivsemat ning mobiilsemat osa siinsest teatrikunstist.

Talvel toimuksid kohalikud festivalid väiksemates teatrilinnades, kuhu lavastuste paremikuga tutvumiseks kutsutakse kriitikuid nii Eestist kui välismaalt.

Kevadeti toimuks kahe-kolme teatri osavõtul ühes maakonnakeskuses Draama kevadfestival, mille eesmärgiks on näidata meie teatrikunsti paremikku huvilistele väljaspool teatrilinnu.

Millises mahus ja vormis leiavad pakutud ideed realiseerimist, selgub Kultuuriministeeriumi, Eesti Teatriliidu ja Eesti Etendusasutuste Liidu seisukohtadest ja toetusest.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: