Tauno Aints kirjutas teose kahele orkestrile ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Riias ja Tallinnas esitatakse helilooja Tauno Aintsi regilaulust inspireeritud uudisteost "Kontsert kahele", kus kaks orkestrit on vaheldumisi eeslaulja rollis.

Tauno Aints tõi välja, et tema jaoks on selle teose puhul oluline just muusika ülesehituse põhimõte, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Üks orkester saab olla eeslaulja, teine järellaulja ja samas vahetuda - see võimaldas mul lahendada orkestratsiooniga seotud küsimuse, kuidas kirjutada muusikat kahele väga võimsale orkestrile võrdselt."

Sealjuures selgitas Aints, et üldiselt on muusikaloos neid teoseid väga vähe, mis on kirjutatud kahele orkestrile. "Mul on suur rõõm ja au olla selles programmis." Sinfonietta Riga ja Tallinna Kammerorkestri esimene ühine kontsert ongi pühendatud 20. ja 21. sajandi teostele, mis on kirjutatud kahe orkestri jaoks. Kava keskmes on Béla Bartoki teos "Muusika keelpillidele, löökpillile ja tšelestale". 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: