Tristan Priimägi soovitab kolme uut filmi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas minna vaatama kahte uut mängufilmi ja ühte dokumentaalfilmi.

"Bolshoi Babylon" režissöörid Nick Read, Mark Franchetti

"Film räägib Moskva Bolshoi Teatri teglitagustest. Käivitavaks sündmuseks on see, kui kunstilisele juhile visati tänaval hapet näkku ja siis läheb uurimine lahti - millised intriigid sealt välja tulevad ja kes seda võis teha, sest kahtlus langeb kogu teatri personalile. Mingis mõttes sarnane sellele Perekonnavaladele, et kunstiinimeste lavatagune inrigeerimine. Minu meelest väga huvitav film.

"Nõid" režissöör Robert Eggers

"See on selle aasta üks räägitumaid õuduslugusid. Ühest kalvinistlikust perekonnast, kes kiriku poolt pagendusse saadetakse ja kuna mets algab neil kohe maja tagant, siis on jõud või tegelased, kes kohe seda nõrkushetke kipuvad ära kasutama ja kuidas nende kristlik moraalne ideaal laguneb kildudeks selle surve all, mis sealt metsast tuleb. Äärmiselt ilus film."

"Päikesest pimestatud" režissöör Luca Guadagnino

"Suvel toimub ja räägib sellest, kuidas kirg asendab inimeste mõtlemises ühel hetkel mõistuse ja ratsionaalsuse ja mis siis juhtub. Kaasajastamiseks on seal toodud sisse ka pagulasteema, mis kohati võib tunduda kunstlik."

 

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: