Eestisse soovitakse rajada filmipaviljoni ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti taasiseseisvuse algusest, kui lammutati maha vana Tallinnfilmi paviljon, on Eesti filmitegijaid pidanud paviljonivõtted tegema ajutistes kohtades, kus puuduvad vajalikud tingimused. Nüüd soovivad aga suisa kaks huvigruppi seda Eestisse luua.

Produtsent Ivo Felt ja režissöör Tanel Toom valmistavad hetkel ette kahte filmi, mille tegemisel läheb paviljoni vaja, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ivo Felt tõi välja, et kui paviljoni ei ole, siis lähevad nad kuskile lattu ja ehitavad paviljoni sinna. "Meil on seal küll heliprobleemid ja veel mitmeid muid jamasid, mis on kohas, kus pole õigeid tingimusi filmi tegemiseks." Lähiriikidest on oma filmipaviljonid Lätis, Leedus ja Soomes. Seetõttu peaks Eesti pakkuma oma lisaväärtust. Felt leiab näiteks, et peaks ehitama vanni, kus saaks teha veevõtted. "Oleks hea, kui tekiks mingi trigger, mida teistel ümberringi ei ole."

Paviljoni ehitamine maksab umbes seitse miljonit eurot ning ka selle ülalpidamine võtab palju raha. Edith Sepa sõnul peavad filmipaviljone tavaliselt ülal teleseriaalid. "See ei pruugi olla Eesti teleseriaal, aga kui raha tuleb läbi tagasimaksefondi Eestisse, siis võiks teenindada ka Skandinaavia teleseriaale." Tartu Loomemajanduskeskus ja Eesti filmiklaster püüavad omavahel filmipaviljoni asutamise osas kokku leppida. Tartu Filmipaviljon valmiks positiivse stsenaariumi korral Raadile juba 2018. aastaks.

Tartu Loomemajanduskeskuse nõukogu esimees Indrek Katušin sõnas, et nad on Tartus lõpetamas eeluuringuid, kuidas oleks filmipaviljoni tasuvusega. "Tegelikult käivad läbirääkimised nii linna, riigi kui ka erainvestoritega, et leida raha selleks, et filmipaviljon koos kontori ja järeltöötlusettevõtetega valmis ehitada." Eesti filmiklaster koostab hetkel alles äriplaani ning valitakse sobivat asupaika Tallinnas.

Sel kevadel Kultuuriministeeriumi all käivituvast Loomemajanduse arendamise toetusmeetmest saab taotleda kuni miljon eurot, mis kataks aga ainult väikese osa investeeringust.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: