Pühapäeva õhtul on ETV2 eetris Ulrich Seidl Armastuse triloogia teemaõhtu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paradiis. Armastus (Paradies: Liebe, Austria 2012)
Paradiis. Armastus (Paradies: Liebe, Austria 2012)

20. märtsil kell 19.30 jõuab ETV2 ekraanile esimene film Ulrich Seidli „Paradiisi“ triloogia sarjast. 

Austria filmilavastaja Ulrich Seidli triloogia räägib ühe perekonna naistest, kes kõik omal viisil armastust otsivad. Mitmeid auhindu võitnud ning palju kõneainet pakkunud filmid on eetris 20.märtsil ETV2-s.

"Paradiis. Armastus" algusega kell 19.30 - Esimene film Ulrich Seidli „Paradiisi“ triloogia sarjast. Vananev üksikema Teresa sõidab Keenia merekuurorti puhkama, kus temasuguseid ootavad kohalikud rannaprintsid, kes daamidele lahkelt oma armastust müüvad. Teresa on seksiturist, kes küünitab ahnelt õnne järele, kuid otsib armastust sealt, kus seda pole ega saagi olla. „

Armastuse“ taustsüsteemiks on äärmuslik, letargiani arenenud heaoluühiskond. Ehk mitte liiga avalikult, ent siiski sisemiste hoovustena toimivad selles koloniaalsuhted ja rassism, kõige üle valitsevad aga kaubanduslikud suhted. Vaimne ja füüsiline rasvumine muudab inimesed inertseks, kuid nad ei kaota üksildustunnet ega õnnevajadust. Kõigist kolmest triloogia osast said filmisündmused: kolm olulisemat Austria filmi aastaauhinda, Cannes'i festivalil ja Euroopa filmiauhindade jagamisel nominent.

"Paradiis. Usk" algusega kell 21.25

Triloogia filmiti kindla stsenaariumita, improvisatsiooniliselt. Algselt planeeritud ühest terviklikust loost kasvas lõpuks välja kolm. Anna-Maria on üliinnukas kristlane. Ühel päeval tuleb tal silmitsi seista oma minevikuga - koju pöördub aastaid eemal olnud invaliidist abikaasa, egiptuse moslem. Sisemiselt niigi konfliktse naise vastuolud võimenduvad veelgi.

Seidl käsitleb ja näitab usku kui fanatismi. Anna-Maria usk on ihar, pime ja ebainimlik. Et kontseptuaalselt kõik päris selge oleks, vastandab Seidl Anna-Maria fanaatilisusele mõõduka islami. Nii nagu triloogia esimeses filmis ei olnud kusagilt võimalik leida ehtsat armastust, nii on ka "Usk" jäetud ilma teoloogilisest usust. Film pälvis kaks auhinda Veneetsia filmifestivalilt.

"Paradiis. Lootus" algusega kell 23.15

Seksuaalsus, õigemini selle tärkamine on ka kolmandat filmi "Lootus" käivitavaks jõuks. Teresa tütar Melanie, ülekaaluline teismeline, saadetakse dieedilaagrisse. Selles kinnises keskkonnas pühenduvad puberteetikud kambasuhetele, nende õpetajad ja treenerid elavad aga välja oma komplekse. Esimese armumise jaoks mitte just soodne koht, ja veel kui armastatu on sinust poole vanem...

Kui kahe esimese filmi pealkirjad "Armastus" ja "Usk" viitavad sellele, millest peategelased on ilma jäetud, siis "Lootuses" on Melaniel veel veidi lootust. Sisult kohati karmi ja lausa hüsteeriliselt naljakat filmi on isegi võimalik ilma erilise piinlikkustundeta nautida. Nominatsioon Berliini filmifestivalil.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: