Kinos Sõprus näeb valikut David Bowie filmidest ({{commentsTotal}})

{{1458635190000 | amCalendar}}
Foto: Facebook

24. märtsil algab kinos Sõprus nädalalõpp, kus on võimalik neljal päeval näha läbilõiget David Bowie filmograafiast läbi aastate. David Bowie suutis muude saavutuste kõrval üht, milleks on võimelised vähesed: kinnistada end lisaks laulmisele ka näitlejana mitme rolliga popkultuuri ajalukku.

Bowie on oma filmikarjääriga näidanud, et ta on ka inimlikult eksimisvõimeline. Kaugeltki kõik rollivalikud pole õnnestunud, aga neist viiest, mis linastuvad Bowie filmiõhtute raames, võib rääkida kui Bowie maailma lahutamatutest osadest. “Mees, kes langes Maale” tulnukas, “Häid jõule, Mr. Lawrence’i” sõjavang, “Täielike algajate” küüniline kapitalist, “Lõppvaatuse” Nikola Tesla ja “Nälja” hääbuv vampiir peegeldavad Bowiet tagasi neist lugematutest peeglitest, mille ees tantsib mees, keda on kriitikud võrrelnud kõige enam kameeleoniga.

Ometi tuleb öelda, et erinevalt muusikast ja albumitest, ei sünni Bowie oma filmides ümber kellekski täiesti uueks. Filmid pigem kinnistavad seda nägemust Bowiest, millele tema muusikalised ümberkehastumised on raja ette teinud. Nagu pikad reklaamklipid, mille eesmärk on üks: laduda Bowiele igavene audiovisuaalne mälestusmärk.

Ürituse kava:

24.03 kl 20:30
"The Man Who Fell to Earth" / "Mees, kes langes maale"

25.03 kl 21:00
"Merry Christmas, Mr. Lawrence" / "Häid jõule, härra Lawrence"

26.03 kl 18:30
"Absolute Beginners" / "Täielikud algajad"

26.03 kl 21:00
"The Prestige" / "Lõppvaatus"

27.03 kl 20:00
"The Hunger" / "Nälg"

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: