Tartu kunstnik leiutas innovatiivse seadme ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu kunstnik leiutas seadme, millega saab igava seina ilma kunstiannet omamata ilusaks joonistada. Seadme nimi on Sprayprinter.

Sprayprinteri leiutanud ja tänavakunstiga tegeleva Mihkel Joala sõnul on Tartu väga tänavakunstisõbralik linn. "Politsei on mitu korda mööda sõitnud, kui oleme objektil olnud ja pole peatunud. Alustasime viis aastat tagasi, siis ei teatud tänavakunstist suurt midagi," ütles ta "Ringvaatele".

Idee Sprayprinter luua tekkis sellest, et Joala sõnul polnud juba tükimat aega tänavakunsti valdkonnas midagi uut toimunud. "Stencil-tehnika juhtus 15 aastat tagasi."

"Viimane üleminek oli kui nägin, et kasutatakse dataprojektorit. Projektoriga lastakse pilt seinale ja siis üritatakse selle järgi maha joonistada. Mõtlesin, et võiks olla seade, mis tunnetab ära, kust valgus paistab ja laseb ise värvi. Sealt oli lühike samm edasi sinna, et seade vaatab hoopis kaameraga ja annab käsklusi," lisas Joala.

Kõigepealt tegi kunstnik seadme endale, siis aga selgus, et seda kasutaksid paljud ning vahendil oleks turgu ka kunstimaailmast väljaspool. "Sellega saaks pilte seinale teha ka koduperenaine."

Seadme kasutamiseks aitab nutitelefonist ja natuke uuemast printerist. Kaamera vaatab seina ja jälgib printeri asukohta, andes printerile märku, kas tulistada värvi või mitte.

Sprayprinteri väärtusjuhi Sirje Joala sõnul on inimestel koduruumides kunsti vähe. "Kunst on justkui rikaste eelis, Sprayprinter toob kunsti kõikidele koju kätte."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: