Eno Raua "Kilplaste" uustrükki kaunistavad Priit Pärna illustratsioonid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna ilmus Eno Raua raamatu "Kilplased" uustrükk, mille jaoks on Priit Pärn joonistanud täiesti uued tegelasterohked pildid.

Trükisoe Priit Pärna illustratsioonidega versioon jutustab lisaks Kreutzwaldi ainetel jutustusele ka oma lugu viidetega tänapäeva sündmustele. Kõik tegelased on joonistatud ühe pliiatsitõmbega ja tegelasterohkete piltide tarvis sai Pärn innustust tuntud flaami maalikunstnikult Brueghelilt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See päris kilplaste lugu oli selline, et need päris kilplased olid väga targad ja neid kutsuti naabermaadesse nõunikeks ja oma kodud jäid unarusse. Nad tulid koju tagasi ja hakkasid mängima veidrikke, et neid enam kuskile ei kutsutaks ja esimene pilt ongi kaasaegsete mõjutustega, kus kilplased tulevad tagasi brüsseli rongi pealt maha," tutvustas Pärn uusi illustratsioone.

Eno Raua raamat "Kilplased" on Friedrich Reinhold Kreutzwaldi teose ümberjutustus lastele ja noortele. Esimest korda ilmus see 1962. aastal ja illustratsioonid tegi sinna Peeter Ulas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: