Katariina Unt enda esimesest lavakunstikooli lennust: nad on teistsugused ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel aastal lõpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 27. lend, keda juhendas näitleja Katariina Unt. "OP'is" rääkis Unt mõne sõnaga sellest kogemusest ning selgitas, millised puudused on eesti teatrimaastikul.

EMTA Lavakunstikooli 27. lennu juhendaja Katariina Unt leidis, et praegusel hetkel puudub süsteem, mille kohaselt saaksid lõpetajad enda õpitut koheselt rakendada, vahendas "OP". "Pole suunamist ega kindlust, et nad vähemalt esimestel aastatel hakkaksid kogemusi korjama," ütles Unt ja tõdes sealjuures, et temale jääb justkui tunne, et eesti teater ei ole veel selleks valmis, mida need õpilased nelja aastaga koolis omandanud on.

Põhiliseks põhjuseks, miks 27. lennu lõpetajad on teistsugused, pidas ta iseennast. "Mina olen neid õpetanud ja mina olen teistsugune. Erinevus tuleb ikkagi sellest, et inimene kujuneb nende najal, kellega ta on väga tihedalt seotud." Tiheda seotuse juures pidas ta väga raskeks aspektis seda, et õpilased kujunevad täpselt selle põhjal, kuidas sa oled neid õpetanud. "Kui sa näed kedagi mängimas ja ta lahendab kõik niiviisi, nagu sa oled suunanud - seda on päris karm vaadata."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: