Tallinna rahvusvaheline balletikonkurss toob kokku 12 riigi tantsijad ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Teist korda toimuv Tallinna rahvusvaheline balletikonkurss on toonud Eestisse noori andekaid balletitantsijaid 12 riigi tantsukoolidest, kaugemad osavõtjad on Ameerikast ja Jaapanist.

Kolmepäevane võistlus toimub Tallinna Balletikooli ja noori balletitalente toetava organisatsiooni Arts Planning Japan koostöös, vahendas "Aktuaalne kaamera". Organisatsiooni juht Takako Toyoshima kiitis siinse võistluse head taset ning loodab, et Tallinna balletivõistlus hakkab edaspidi toimuma ka Jaapanis. "Eesti ja Jaapani kultuurikoostöö raames on plaanis viia Tallinna konkurss Jaapanisse Kanagawa prefektuuri, kus nii linnapea ja linna juhtkond seda ideed täielikult toetavad."

Endine priimabaleriin Kaie Kõrb ütles, et eelkõige on sellised mõõduvõtmised olulised noorematele osavõtjatele. "Lastele on see suurepärane võimalus ennast laval näidata, sest siin on pooled esimest korda laval ja tantsivad soolonumbreid."

Lisaks lavakogemusele avardab balletikonkurss ka noorte artistide karjäärivõimalusi maailma balletilavadel. Balletisõprade rõõmuks esinevad parimad osalejad galakontserdil Estonia teatris 26. märtsil.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaameraHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: