Kunstnik Raul Meel avas isikunäituse "Ükskord me" ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Legendaarne kunstnik Raul Meel avas täna Tallinnas Art Space galeriis isikunäituse "Ükskord me". Kunstnik tähistas tänavu küll oma 75ndat sünnipäeva, kuid juubelinäituseks seda kindlasti pidada ei tasu.

Nimelt ei meeldi Raul Meelele põhimõtteliselt juubelinäitused, sellega küsiks kunstnik näituse vaatajatelt justkui allahindlust. Ka väikestes galeriides kunstnik enam näitusi ei tee, kuid seekordse erandi tegi Raul Meel toetusavaldusena galeriile. Täna avatud väljapanek on Meele värskeimalt valminud looming, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul oli väga intensiivne tööperiood viimased kümmekond aastat ja nüüd peale Kumu näituse lõppu on valminud mitmed pooleliolevad sarjad, kust on tulnud lihtsalt see mõistus ja oskamine, et suudan nad lõpuni viia," ütles Raul Meel.

Väljapanekul näeb nii graafikat, videokunsti kui ka raamatuid. Näituse pealkirja "Ükskord me..." võib tõlgendada mitmeti, kuid mõeldud on see esimese poolena Heinz Valgu väljaöeldud lausest "Ükskord me võidame nii kui nii".

"Ma arvan, et ühel väikerahval on selline tunnetus ja mõte olemas palju rohkem kui see meie revolutsiooni 25 aastat, millel Heinz Valk selle loosungi aktualiseeris. Aga nii palju kui mina mäletan, on ta ju meie mõtetes alati olnud teadmisena," ütles Meel.

Raul Meele isikunäitust näeb galeriis täpselt kuu aega.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: