Edela-Eesti koolkond tähistab juubelit peldikunäitusega ({{commentsTotal}})

{{1458983306000 | amCalendar}}
1996. aasta näitus
1996. aasta näitus Autor/allikas: Erakogu

27. märtsil 2016 möödub 20 aastat eepilisest sündmusest, millest võib alustada Edela-Eesti koolkonna kunstiajalugu. Nimelt toimus siis esimene Sütevaka Humanitaargümnaasiumi kunstiosakonna avalik ühisnäitus avalikus käimlas Pärnus vana silla juures. Nüüd tähistatakse seda juubelit memoriaalüritusega samas kohas.

Memoriaalüritus toimub laupäeval, 26. märtsil kell 15 Kalda tn 9. (Siinmaa funkpeldik Pärnus vana silla otsas)

Performance: Kaarel Kütas.

Poeesia: Jaak Känd, Sütevaka kunstiosakonna administraator-seebiulataja.

Näitusel osalevad: Margus Sorge Tiitsmaa, Villu Plink ja Silja Saarepuu, Andrus Joonas, Janno Bergmann, Kadri Alesmaa-Visnap, Jaak Visnap, Meeland Sepp, Taave Tuutma, Ville-Karel Viirelaid, Siram, Billeneeve, Reiu Tüür jt.

Korraldajad: Siram ja Berg

1996. aasta näitusel osales rida praeguseks tunnustatud kunstnikke, aga ka neid, kes erinevatel põhjustel on kunstielust kõrvale jäänud. Oma töid eksponeerisid näitkes Andrus Joonas, Eddi Leet, Janno Bergmann, Silja Saarepuu, Villu Plink, Riina Rüütel, Taave Tuutma, Kadri Alesmaa, Jaak Visnap, Reiu Tüür, Piret Sigus jt.

Aktsioonile oli iseloomulik omaalgatuslikkus, kollektiivsus, piiride kompamine, avalikku ruumi sekkumine, kunstilise vabaduse iha - need on iseloomustanud Edela-Eesti koolkonda ka tema kuldaegadel.

Sütevaka kunstiosakond, hiljem Academia Non Grata ja Academia Grata olid nähtused, mis tekitasid Pärnusse kaasaegse kunsti. Nüüd, kus seal kunstharidust enam ei ole, on järele jäänud üksikud Pärnu kunsti patrioodid ning hulk kunstnikke üle Eesti ja maailma, kes meenutavad neid aegu kui oma loometee kujunemise stardipunkti ja unikaalset keskkonda, mis lõi eeldused omanäolise kunsti ja koolkonna sünniks.

Kultuurkapital korraldajate teatel sündmust ei toeta.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: