Rein Oja ja Indrek Sammul esitasid teatripäeva puhul kakluse ({{commentsTotal}})

Foto: kaader videost

Võitluskunstide spetsialistidest näitlejad Rein Oja ja Indrek Sammul etendasid saates "Hommik Anuga" võitlusstseeni ja kommenteerisid, mida nõuab füüsiline võitlus laval näitlejalt.

Kas pigem lüüakse nõrgalt või pigem mööda, küsis saatejuht Anu Välba Ojalt ja Sammulilt. "Mööda," teatas Rein Oja resoluutselt.

Indrek Sammul täiendas, et võitlus peab olema osalejatele ohutu, aga lisas, et kui on vahel midagi juhtunud, siis on lava libe või annab konts järgi. "Mina olen seni väga hästi pääsenud," tõdes Sammul, "aga kõige valusam kogemus on olnud metallrapiiriga selga." See juhtus aastal 2000 Linnateatris Elmo Nüganeni lavastatud "Hamleti" etenduse ajal, kui Sammuli partner libises. "Pääsesin siiski vaid vorbiga," ütles Sammul.

Rein Oja meenutas aga stseeni 1994. aasta filmist "Jüri Rumm" (režissöör Jaan Kolberg), kus ta võitles ojas Hannes Kaljujärvega ning murdis selle käigus käeluu. "Me olime teinud juba õige mitu duublit, kärbsed lendasid, palav ilm ja ma läksin lohakaks." Oja palus siis operaator Rein Kotovil just see luumurru stseen sisse jätta.

Vaadake stuudiovõitlust ja muid näiteid ning vestlust videost.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: