Tartus algas rahvusvaheline dokumentaalfilmifestival ({{commentsTotal}})

Täna algas Tartus seitsmepäevane dokumentaalfilmifestival "Maailmafilm 2016". Tänavu linastub festivalil üle 50 filmi ning osa programmist on jagatud nelja suurde teemavaldkonda. Nendeks on kulinaarne kino, perekond ja iseseisvuse piirid ning visuaalne antropoloogia ja järelmälu.

Kolmeteistkümnes "Maailmafilmi" festival algas nelja toidukunstile keskenduva filmiga. Järgmise nädala jooksul tuleb käsitlemisele veel kolm suurt teemavaldkonda. Festivali põhiteemaks on perekond ja iseseisvuse piirid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kaardistavad või näitavad päris selliseid valusaid nähtusi nagu intsest perekonnas või mida teha, kui on tegemist mingisuguse kroonilise haigega perekonnas," loetles festivali koordinaator Siim Angerpikk.

Kuigi visuaalse antropoloogia filme on festivalil rohkemgi, siis eriprogramm keskendub neile, kus autorid on käsitlenud kaamerat kui uurimismeetodi osa. Eraldi võetakse vaatluse alla ka järelmälu ainestik. Selles küsitakse, kuidas minevikus toimunud sündmused võivad inimeste elu mõjutada ka mitu põlvkonda hiljem ja kas inimesed on sellest teadlikud või mitte.

"Ma ise just täna hommikul mõtlesin sellele, kuidas need teemad on meie ühiskonnas ka praegu aktuaalsed. Näiteks debatt okupatsioonimuuseumi ümbernimetamise üle. Kas see nimetada Vabamuks või jätkata seda vana nime. Ja ma ei tea tõttöelda, mis on õige vastus, sest kuidas sõna tähendus määrab selle lõpuks, mida me mäletame. Et need filmid, järelmälu programmi filmid tegelevad ka selle tohutult olulise mälu kui identiteedi, mälu kui meie võimalusega edasi minna selliste teemadega," arutles festivali direktor Pille Runnel.

Festivali 50 filmi valiti välja ligi tuhande filmi seast. Filmide autorite seas on nii professionaalseid filmitegijaid, tudengeid kui ka teadlasi.

Festival kestab 2. aprillini.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: