Indrek Hargla: iga raamat peab minema oma elu elama ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Peamiselt "Apteeker Melchiori" kriminaalromaanide sarjaga tuntud Indrek Hargla andis välja muinas-Eestis toimuva teose "Raudrästiku aeg", mille tagamaid ta "Kirjandusministeeriumis" ka pisut selgitas.

"Mulle endale ei meeldi üldse raamatust, filmist ega teatrist midagi ette teada - piisab vaid üldisest žanrinimetusest ja autorist," tõi Indrek Hargla "Kirjandusministeeriumis" välja, et ta on kirjutanud raamatu "Raudrästiku aeg" sedasi, et lugeja võiks seda maailma avastada lugemise käigus.

"Ma leian, et alternatiivajalugude arv saab olla lõputu, mistõttu on minu teoses tõesti mingil moel juhtunud nii, et Eesti aladele on kujunenud varane riiklus ja on tekkinud ka kirjapandud pühakiri," ütles Hargla, et tegelikult puuduvad küll Eesti muinasajaloo kohta pea täielikult andmed, mille tõttu on ajaloolastel seda väga keeruline uurida.

"Raudrästiku ajas" on eestlaste üheks lemmiktoiduks koprakäpad, mida selgitab autor reaalse ajalooga. "Fakt, mida me muinasaja kohta teame, on see, et kopraid söödi Lõuna-Eestis väga agaralt - võimalik, et seda tehti majanduslikul eesmärgil, kuna kopranahad olid väga kallid ja lihaga tuli ka midagi teha."

Indrek Hargla tõdes, et autori suhet raamatu ilmumisse on raske sõnadesse panna. "Iga raamat peab minema oma elu elama - kui sa kirjutad teksti, siis sinu suhe temaga on intiimne, kuid kui tekst valmis saab, siis sa saadad ta enda elu elama."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: