Linnahallist saab Tallinna Linnateatri kauaoodatud oma maja ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Aastakümneid on Tallinna Linnateater otsinud endale oma maja ning vaevlenud ruumipuuduses - nüüd on koostöös Tallinna linnavalitsusega leitud sellele lahendus. 2017. aasta alguses kolib Linnateater Linnahalli ning puhub sellele aastaid tühjana seisnud maamärgile taas elu sisse.

"Me elasime alati justkui utopistliku visiooni, et uus maja peaks kerkima lavaaugu alla või kusagile vanalinna - palju loogilisem tundub tegelikult viia see juba valmis majja, kus on olemas vajalik õhustik ja suur osa tööd on meie eest juba ära tehtud," tõdes Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen ning leidis, et kuigi maja on praegu veidi räämas, siis sellest ei tohiks kindlasti probleemi tekkida. "Piusid koos Kaspar Velbergiga käisid juba ehituspoes ära ja hakkasid vaikselt remondiks vajalikke asju kokku ostma - suve alguses läheb meil seal suureks tööks."

Milliseid muutuseid toob uus mängupaik teatri repertuaaris, Nüganen praegu veel öelda ei oska. "Eks me hakkame tegema kindlasti rohkem suurvorme - juba aastaid on teatrisiseselt olnud tohutu põlemine, kuna näitlejad sooviksid tuua lavale muusikale. Praegusel hetkel käivad läbirääkimised juba lavastajatega, et tuua Linnateatris uue aasta alguses lavale nii "Grease" kui ka "Helisev muusika"." Sealjuures ei eita Nüganen ka seda, et Linnateatri repertuaari võiks nüüdsest lisanduda ka balletid ning ooperid.

Teatri pikaajaline näitleja Anu Lamp selgitas, et ega see otsus ei tulnud kergesti ning ta ei usu siiani selle õnnestumisse. "Me oleme harjunud sellega, et tegelikult ükski normaalne inimene meie teatrisse tulla ei saa. Piletite ostmiseks peab omama erilisi võimeid, kuna need kaovad loetud sekunditega. Uue saaliga kaoks selline defitsiit aga täielikult," leidis Lamp ja lisas, et tema arvates ongi see olnud seni ainus põhjus, miks inimesed siin teatris käivad. "Ma olen kuulnud, et praegu peetakse piletite nimel juba duelle."

Tallinna Linnavalitsus on sellest koostööst aga väga huvitatud. "Me pakume neile praegusel hetkel viieaastast lepingut, mille järel sooviksime neilt tagasi saada täies mahus renoveeritud Linnahalli, kuhu koliks siis ümber Tallinna Linnavalitsus," tõi abilinnapea Taavi Aas välja, et selle renoveerimisprojekti maksumuseks kujuneb aastate lõikes umbes 12 miljonit eurot. "Toetada me neid selles projektis küll kahjuks väga ei saa, kuna eelarvet tõmmatakse lähiaastatel veel koomale ning sääraseks toetuseks pole lihtsalt raha." Sealjuures tõi Aas välja, et mõned praegusel hetkel juba kolmandat kuud tegevusetult passivad ametnikud võivad seinu küll värvima minna. "Las teevad midagi kasulikku."

Linnateatri direktori Raivo Põldmaa sõnul on tegu Eesti teatriajaloo ühe pöördelisema sündmusega, mille tähtsust on keeruline alahinnata. "Otsime praegusel hetkel enda praegustesse saalidesse uusi rentnikke - huvi on tundnud nii üks veterinaarkliinik kui ka näiteks KuKu klubi," tõdes Põldmaa, et vanadest ruumidest on pisut kahju lahkuda. "Tuleb aga siiski vaadata tulevikku - tänapäevane inimene eelistab vaadata suuri produktsioone, mitte põlveotsas tehtud väikest teatrit. Labast nalja, valju muusikat ja kõvasti paljast ihu!"

2016. aasta 1. juunil alustab Tallinna Linnateater esimesi renoveerimistöid, mille käigus taastatakse lavatehnilised võimalused ja tehakse esialgsed värvimistööd. "Me ootame alati abikäsi, kes oleksid valmis tulema põrandaid küürima või toolikatteid õmblema. Selle eest lunastab ehk ka mõne pileti," ütles Elmo Nüganen. "Teater on elu!"

Uudis ilmus 1. aprillil.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: