Hilje Murel: iga näitleja teab, et hirmud lähevad suuremaks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Teatri aastaauhindade jagamisel parima naiskõrvalosatäitja auhinna pälvinud Hilje Mureli sõnul oli ta tunnustuse üle üllatunud.

"See oli rohkem kui siiras üllatus. Ma ise andsin laureaadi tiitli enda meelest juba Maria Klenskajale. Me oleme koos laval, see, mis ta teeb pakub mulle huvi, imetlust ja naudingut," ütles Hilje Murel "Ringvaatele".

Varem on Murel pälvinud Helmi Tohvelmani nimelise auhinna.

Teatri aastaauhinna pälvis näitleja kolme rolli eest lavastustes "Grace ja Glorie", "Tartuffe" ja "sugu: N". Näitleja sõnul olid hirmud ja hirmude ületamised erinevates rollides peaaegu võrdsed. "Need olid väga erinevad tööd. Ma arvan, et "Tartuffe" Dorine rolli õnnestumine oli minu jaoks kõige suurema hirmu ületamine."

"Hirmud lähevad suuremaks, iga näitleja või näitlejanna teab seda. On kooliaja hirmud, siis on algaja hirmud ja siis tulevad juba kogenud näitleja hirmud. Nendeks hirmudeks on enese kordamine, omas vanas headuses mängimine. Dorinega muidugi seda muret polnud, seal oli nii palju uusi lisaülesandeid," ütles Hilje Murel.

"sugu: N" oli näitleja jaoks uus väljakutse. "Ma ei ole kunagi oma tekste ise kirjutanud, aga ka seekord vajasin dramaturgi abi, mina improviseerisin ja tema kirjutas minu improvisatsiooni pealt teksti kokku. Tegin enne intervjuusid inimestega, kes on selles situatsioonis või sellest välja astunud, mida mina seal oma monoloogiga esitan." Mugavustsooni inimeseks ta end ei pea. "Olen kogu aeg liikumises. Ma arvan, et inimesed, kes on mind palju erinevates linnades esinemas näinud, nende jaoks see polnud mingi üllatus, ainuke üllatus on see, et liitusin sellise naisliikumise materjaliga."

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: