Arhitektuuri- ja disainiprojektide toetuste jagamisel eelistati valdkondliku mõjuga projekte ({{commentsTotal}})

Indrek Saar
Indrek Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Selgusid Kultuuriministeeriumi taotlusvooru "Arhitektuuri ja disaini projektid" toetustesaajad. Ühtekokku eraldati arhitektuuri ja disainivaldkonnale toetusi 75 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik ning taotlusi läbivaadanud komisjoni esimees Veronika Valk selgitas, et häid projekte laekus seekord väga palju, mistõttu valiku tegemine tekitas komisjonis elavat ja põhjalikku arutelu. "Toetuse pälvivad märkimisväärse valdkondliku mõjuga projektid, kus olid ka teavitustegevused hästi läbi mõeldud. Eelistati ka selliseid projekte, millel on otsene ulatuslikum hariduslik külg ja mis suudavad kaasata laiemat koostööpartnerite hulka, haarata eri sektoreid," lisas Valk. "Eesmärk on ju toetada nii erialavälja kui ka meie tegeliku ümbritseva elukeskkonna tõhusat ja kestvat arendamist, mis saab sündida ainult koostöös," rõhutas Valk.

Eesti Arhitektuurikeskuse projekt populariseerib Eesti arhitektuuri kohalikul ja välismaisel turul ning valmistab ette Tallinna 2017. aasta arhitektuuribiennaali, Eesti Disainikeskus sai toetust projektile, mis arendab valdkonda disainiteadlikkuse ja kompetentsi tõstmise ning rahvusvahelise koostöö abil.

Samuti toetati MTÜ Ruumiharidus projekti "Arhitektuuri töötoad ja hariv video ning arhitektuuri valikaine õpetajaraamat", MTÜ NOAR Arti projekti "Tallinn Art Week messiarhitektuur", Linnalabor MTÜ projekti "Urbanistide väljaande tõlketööd. Koolinoorte arhitektuurikonkurss 2016", MTÜ Asteriski projekti "Asteriski suvekool 2016" ning Eesti Arhitektide Liit sai toetust ürituse "Eesti Arhitektuuripreemiad 2016" ja näituse korraldamiseks.

Taotlusvooru laekus 22 taotlust.

Käskkirja taotlusvooru toetuste eraldamise kohta allkirjastas kultuuriminister Indrek Saar. Taotlusvooru "Arhitektuuri ja disaini projektid" taotluste eraldamise käskkirjaga saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: