Rakveres esietendus fantaasiamäng Marlene Dietrichist ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Rakvere Teatris esietendus 2. aprillil vene psühhiaatri ja näitekirjaniku Aleksander Stroganovi näidend "Kuhu küll kõik need lilled jäid?". Oma 20. lavastusena tõi fantaasiamängu Marlene Dietrichist lavale Eili Neuhaus.

"Kuhu küll kõik need lilled jäid?" on lugu paljude poolt armastatud ja jumaldatud Marlene Dietrichist - Helesinisest Inglist. Loo autor Aleksander Stroganov on Venemaa meditsiiniteaduste professor ja Venemaa Kirjanike Liidu liige. Inimpsüühika keerdkäikudest on ta kirjutanud üle 60 lavaloo, mida on mängitud nii Venemaa kui ka paljude Euroopa riikide teatrites, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma tundsin juba pikemat aega, et aeg oleks rääkida millestki väga olulisest siin elus ja huvitaval kombel täpselt selles materjalis olid sees ja kirjas kõik need mõtted, tunded, igatsused, millest ma tahaks rääkida teatrilaval," selgitas lavastaja Eili Neuhaus.

"Ma siiani armastan seda lugu ja ma teen väga sügava kummarduse Aleksander Stroganovile. Me kuidagi võtame seda elu ja olemist ja inimesi nii enesestmõistetavalt, me takerdume sellistesse pisikestesse probleemidesse ja minu meelest on aeg rääkida sellest kõigest, mis toimub meie ümber ja veelkord rõhutada, kui oluline on elust rõõmu tunda," rääkis Neuhaus.

Näitleja Ülle Lichtfeldt selgitas, et tegemist on looga naisest, kes peab suurema osa oma ajast veetma avalikkuse ees, saamata arvestada oma pere ja lastega. "Ainuke asi, mis meil on teha, on valikud ja need valikud tuleb ikkagi endil teha, aga saatus otsustatakse mujal, kõrgemal ja kaugemal," rääkis ta.

Näitleja Marin Mägi-Eferti sõnul räägib see samuti tasakaalu leidmisest töö ja pere vahel.

Näidendi tõlkis Aive Kaldra, tantsud seadis Kätlin Piiskoppel, kunstnik on Irina Maripuu ja videokujunduse on teinud Peeter Pilv. Mängivad Ülle Lichtfeldt, Marin Mägi-Efert ja Madis Mäeorg.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: