Lehtse kammerkoor tähistas 35. sünnipäeva muusikaliga ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Lehtse kammerkoor sai 35-aastaseks. Tähtsat sünnipäeva tähistati tavapäraselt muusikaetendusega ja seekord toodi lavale Stephen Schwartzi muusikal "Pagariproua".

27-liikmeline Lehtse kammerkoor laulab klassikalisi ja vaimulikke laule, koorimuusika suurvorme ning tunneb end koduselt ka popi ja džässi maailmas. Muusikaetendustega ollakse sina peal ammust aega, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Viis aastat tagasi "Haljal aasal", kümme aastat tagasi "Oklahoma" ja ma arvan, et 18 aastat tagasi "Kuri kuningatütar" - see on väljakutse, võimalus teha midagi. Kus mujal sa sellise võimaluse leiad. Teostada ennast ja tulla argipäevast välja. Loomulikult see nõuab meeletult energiat, aga see on huvitav," selgitas pagariprouat Genevieve mänginud Heli Sild.

"Meil on veres see, et me peame kogu aeg midagi tegema. Rahvas tahab laulda ja 35 aasata tagasi lõid 14 inimest või 12 esimest lauljat kamba kokku ja hakkasime pihta. Meie koor on jälle omaette fenomen, meil sõidavad hullud kokku igalt poolt. Kõige kaugemalt tulevad Tallinnast ja Paidest ja ümberringi Aegviidu, Aravete, Ambla, Tapa muidugi ja," rääkis Lehtse kultuurimaja direktor Leelo Jürimaa.

Nõu ja abi seekordseks sünnipäevalavastuseks saadi Vanemuise teatrilt, kus Schwartzi "Pagariprouat" mängiti kümne aasta eest.

"Eks me nägime ikka sellega päris palju vaeva. Aga tegelikult ega me ei tahtnud lihtsamat tükki võtta kui me enne oleme teinud. Ega see halb ei ole, kui koorilauljad edasi arenevad ja tööd teevad, aga nad said päris hästi hakkama," ütles kammerkoori asutaja ja dirigent Tiiu Tikkerber.

Muusikaliste lavalugudega tahetakse Lehtses edaspidigi jõudu katsuda.

"Mina olen natukene ooperit õppinud ja olen soovitanud, et võiks mõne väikese ooperi ära teha. Siin on selliseid tublisid lauljaid, kes on ka natukene rohkem laulmist õppinud kui tavakoorilauljale on kombeks ja arvestades, kes siit koorist on välja kasvanud - meil on mitu ooperilauljat - kutsume nad endale uuesti appi ja me saame, ma arvan, et veel viie aasata pärast ehk veel vingema tükiga hakkama," arvas kammerkoori laulja Indrek Jurtšenko.

"Pagariproua" tõlkis eesti keelde Kalle Hein, dekoratsioonid kujundas Viktor Grossman, fonogrammid valmistas Meelis Ots ja tantsud seadis Taavi Saar.

Muusikali lavastas Lehtse Kammerkoori dirigent Tiiu Tikkerber. Etenduse juhiks, kostümeerijaks ja rekvisiitoriks oli Leelo Jürimaa.

Taas saab "Pagariprouat" Lehtses näha 16. aprillil.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: