Aprilli jooksul näeb Eestis palju Saksa kultuuri

Foto: Pressimaterjalid

"Saksa kevad" festivali keskpunktiks on sel korral Hesseni Liidumaa, mida paljud tunnevad peamiselt tänu Frankfurti rahvusvahelisele lennujaamale ja raamatumessile, Johann Wolfgang Goethele ja headele saksa veinidele.

Goethe Instituudi ja Saksa suursaatkonna poolt juhitud programmis on sel aastal üritusi nii üldharivatel kui ka tippkultuuri teemadel, vahendas "Aktuaalne kaamera". Muusikasõpradele pakub elamuse Kristjan Järvi juhatatav Baltic Sea filharmoonikute kontsert "Läänemere maastikud" Rahvusooperis Estonia. Vabal Laval annab Frankfurti kolmeliikmeline trupp MAMAZA tantsuetenduse EIFO EFI.

Näitus Digitaalne dialoog toob Kumu kunstimuuseumisse Frankfurti 200. aasta vanuse Städeli muuseumi oma digitaalsete kogudega. Koordinaator Maarin Ektermann tõi välja, et kui tavaliselt vaataja saab vaadata originaali ja osta kataloogi juurde, siis nüüd oleme nutitahvlitesse kokku kogunud erinevat taustainfot ajastu ja kunstivoolude kohta, lisanud sinna arhiivifotosid ja ka meie oma tuntud teoste suhtes harival eesmärgil digitaalne sekkumine näitusesaali on väga hea võimalus.

"Saksa kevade" programmis on rohkelt üritusi, mis püüavad tekitada kooliõpilastes suuremat huvi saksa keele ja kultuuri vastu.

Lisaks keelekursustele ja -kümblustele ning viktoriinidele saavad noored keelt praktiseerida ka rahvusvahelisel noorte väitluskonkursil, millest võtavad osa 8 Ida-Euroopa riigi noored. Kaks aastat tagasi võitis võistluse Tallinna Saksa Gümnaasiumi abiturient Anastasija Minitš.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: